Cumartesi, Aralık 25, 2010

Kız Arkadaşınız Bakire Değilse Ne Yapmalı?

Bugün bloguma hangi anahtar kelimelerle ulaşıldığına baktım. "Bekaret" yazımdan dolayı olsa gerek, sürekli "sevdiğim kız bakire çıkmadı", "bakire kız nasıl anlaşılır"," tecavüze uğrayan kız bakire sayılır mı", "gerdek gecesi bekaret kanı taklidi" ve "bakire olmadığını erkek arkadaşına söyleme" gibi anahtar kelimelerle bloguma ulaşılmış. Ben de bu çağrıya kulak veriyor ve "sevgiliniz bakire değilse ne yapmalısınız" sorusunun yanıtını veriyorum şimdi:

Olaya erkeklerin gözünden bakacağım öncelikle. Bu daha çok onların kafasını kurcalayan bir sorun, ne de olsa.

Öncelikle, bu bloga danışan sevgili arkadaşım, hoşgeldin. Bakire olmayan sevgili sorununu çözebiliriz umarım. Bu arada, "tüm sevgililerim bana versin ama karım bakire olsun" felsefesi benimsemiş ikiyüzlülerden olmadığını varsayıyorum; eğer öyle düşünenlerdensen blogumdan uzaklaş lütfen, senin aradığın yanıtlar burada yok.

İlk olarak kendine şunu sor: "Ben bu kızı gerçekten seviyor muyum?" Bu soru, inan ki pek çok sorunu ortadan kaldıran bir yanıta sahip. Çünkü gerçekten seviyorsan, önce hatunun bacak arasına değil, kulak arasına odaklanmamız gerektiğini işaret edecek bize. Odaklanalım bakalım: bu hatunun iki kulak arası, yani beyni, yani karakteri, zekası, kişiliği, ruhu sevilmeyi hak ediyor mu? Bu hatun ile evlenmeyi düşünüyor musun, onu çocuklarının annesi olarak hayal edebiliyor musun? Bu hatunla uzun vadeli bir ilişki düşündüğünü varsayıyorum; kısa vadeli planın varsa zaten hatunun bakire olmamasını çok önemsemezsin.

Evet, hayallerinin kadınının bakire olmaması canını sıkmış olabilir. Ama onunla evlendikten sonra onunla yatmak iki dakika, onunla yaşamak bir ömür sürecek ve hayatınızı beraber sürdürmek için onun iki bacağının arasındaki zara değil, onun karakterine ihtiyacın olacak. Ailenle tanıştıracaksın onu, sana kendi elcağızlarıyla yemekler yapacak, parasız kaldığında ya da derdin olduğunda "önemli değil, biraz sıkarız dişimizi, atlatırız bu günleri" diyecek. Bu karakterde bir kadınsa senden önce başka birini sevip onunla yatmış olmasını çok da önemsememen gerektiğini tavsiye ederim. Bir kadında araman gereken şey bekaret değil, sadakat ve sevgi olmalı öncelikle. Sana bunları sunabiliyorsa ne ala.
Kız arkadaşının bakire olmayışını onun seni geçmişte aldattığı şeklinde yorumlamamalısın. Hatta unutma, evlendiğin kızın bakire olması, illa ki evlendikten sonra seni aldatmayacağı ya da seni çok seveceği anlamına gelmeyebilir. Ayrıca kız arkadaşın illa ki senden önce biri ile yatmış olmayabilir: tecavüze uğramış olabilir ya da sana tecavüze uğradığını söylemiş olabilir. Her iki durumda da, o ya çok yaralı bir kızcağız ya da seni kaybetmemek için yalan söylüyor ki bu sana değer verdiğini gösterir. Ayrıca tıbbi durumlar da mevcut, esnek zara sahip olduğu için bakire değil sanılıp öldürülen masumlar da var bu ülkede. Bu olaya çok takıntılı olduğunu hissettirirsen, kız arkadaşına "bekaretini diktirmek"ten başka seçenek bırakmayabilirsin. Bu da bir yalanın üzerine hayatınızı kuracağınız anlamına gelir, değer mi?
Anlıyorum, sevdiğin kadının tamamen sana ait olmasını istiyorsun. Hiçbir şekilde onun geçmişinde başka bir adam olmasını kabul etmiyor, sevgilini kıskanıyorsun. Bunlar gayet normal ve güzel duygular. Ama düşün, iyice düşün. Bu konuya takılmayacağını, sevgilini her hatasıyla kabul edebileceğini düşünüyorsan, her insan gibi onun da hata yapabileceğini kabul ediyorsan ilişkiye devam etmende bir sorun olmaz.

Ama yok, "Ben kafama takarım bunu, kaldıramam böyle bir durumu" diyorsan ve bu takıntını gelecekte evliliğine zarar verecek derecede yaşayacağını şimdiden biliyorsan ayrıl o kızdan. İkinizin de geleceğini mahvetmeden önce bitir ilişkini. Buna hakkın var, eğer sen de bakirsen. Ama sen bakir değilsen ve bakire kadın hak ettiğini düşünüyorsan, bak bu çok günah, onu söyleyeyim. İkiyüzlü olmuş oluyorsun zira, hele o masum kızcağızın bedduasını alırsan, ilişki hayatının iki yakası bir ömür boyu bir araya gelmez.

Sıra geldi kız tarafına.

Sevgili hemcinsim, hoşgeldin bloguma. Demek bakire değilsin ve bunu erkek arkadaşına nasıl açıklayacağını düşünüyorsun kara kara. Haddim olmayarak, yanıt vereyim sorularına:

Sana erkek arkadaşını seviyor musun diye sormayacağım sevgili hemcinsim, çünkü onu seviyorsun ki google'dan medet umuyorsun ilişkini kurtarması için. Bu durumda şunu sor kendine, gerçekten de evlenmeyi düşünüyor musun erkek arkadaşın ile? Evlilik planları kurmaya başladıysan, onu kaybetmek istemiyorsundur böyle ufak bir olay için. O zaman ya dürüstlük yolunu seçeceksin ya da karşındaki dürüstlüğü hak etmiyorsa kandırmaca yolunu...

Öncelikle erkek arkadaşının bu olaya nasıl baktığını anlaman lazım. Bir iki ağız arama, bir iki masum soru ile erkek arkadaşının bu olaya nasıl baktığını anlayabilirsin. Soracağın soruları buraya yazamam, bu satırları okuyan erkekler de var çünkü. Ama sen az çok biliyorsundur konuyu çaktırmadan nasıl açacağını.

Soruları sordun ve anladın ki erkek arkadaşın için çok da önemli bir olay değil bekaret. Konuyu açabilirsin öyleyse. Dürüstçe "Bakire değilim" diyebilirsin. İki yol var sonunda: Ya gerçekten de sözünün arkasında durur ve önemli olmadığını yineler erkek arkadaşın ya da sözünün eri değildir, bir bahane ya da kavga sonrasında seni terk eder. Tebrikler her iki şekilde de, ya evleneceğin adamı buldun ya da böyle bir adamla evlenip geleceğini karartmaktan kurtuldun.

Başa dönelim, üstü kapalı bekaret konusu açtın ve anladın ki sevgilin bu konuda takıntılı. Bu durumda erkek arkadaşına sor nedenini. "Kıskanırım" diyorsa farklı, "Kadınlar sevüşömez! Yassah!" gibi başka bir yanıt veriyorsa farklı, "Ben de bakirim, ondan" diyorsa farklı, kısaca bir sürü farklı yanıta farklı tavır alman gerekir. Yanıta göre analiz et erkeğini. Kendine saygın olsun, o senden üstün değil. Sen de ondan üstün değilsin. Her cins, her tür, her canlı aynı yaradanın eseri; öyleyse eşit haktayız yaşamakta. Sana ikinci sınıf bir canlı muamelesi yapıyorsa onunla evlenip heba etme geleceğini, seni bakire değilsin diye aşağılamasına izin verme.
Öte yandan, bakirse ve bakire bir kadınla evlenmek gibi bir prensibi varsa, yine dürüst ol. Söyle durumunu ve onu sevdiğini. Kabul edemezse yapılacak bir şey yok, seni prensipleri kadar sevmiyor demektir bu ve bu da gayet normal bir durum. Onun kararı, saygı duymalısın.

Bakir değilse ama karısında bekaret arayan biriyse erkek arkadaşın ve bu ikiyüzlüden ayrılmak yerine ilişkinin sürmesini istiyorsan, sadece üç kuruşluk operasyona bakar onu kandırman. Ufak bir zar diktirme operasyonu ile bak, sen de onun kadar ikiyüzlü oldun anında. (Bu arada, bu operasyonu can güvenliği sebebiyle geçirenlere lafım yok kesinlikle, bakire olmadığı için ölüm tehdidi altında yaşayanlar için dua etmekten başka yapabileceğim bir şey de yok.)

Son olarak şunu not düşeyim, buradaki yazı sıradan bir kız tarafından yazıldı yani uzman bir doktor ya da bu alanla ilgili bir psikolog tarafından değil. Buradaki yazıya katılmayabilirsiniz, zira bunlar sadece kişisel görüşümdür. Okuyanlara yardımcı olması amacıyla yazıldı sadece. Umarım ilişkileriniz düzelir, sıkıntılarınızı giderirsiniz ve hak ettiğiniz kalitede bir sevgili ile yolunuza devam edersiniz. Kısaca Allah gönlünüze göre versin efendim.

136 yorum:

GuaRDiaN dedi ki...

Açık konuşayım, "Bacak arası değil kulak arası" sözünü ilk okuduğumda "MUAHAHAHA" şeklinde bir tepki verdim, hükümsüzdür XD

Ciddileşecek olursak..ehem..yazının bazı yerlerinden bakire olmamanın kabul edilmesi gereken bir hata olduğu gibi bir anlam çıkmış,bunun hata değil gayet sıradan bir durum ve tercih olduğu görüşünde bir insan evladı olarak belirtme ihtiyacı hissettim :)

Onun dışında iyice Güzin abla moduna girdin bu yazıyla beraber hayırlı olsun :P

Asli "TILSIM" Bingöl dedi ki...

Benim bu konudaki görüşlerimi biliyorsun zaten :) Ama şu var, eğer bir erkek "kız arkadaşım bakire çıkmadı" aramasıyla bu bloga ulaşıyorsa bunu bir yanlış, hata olarak görüyordur. Onların gözüyle baktığım için "hata" kelimesi kullandım. Bu olayın gayet normal bir olay olduğunu düşünen adam bunun hata olmadığının bilincindedir zaten ^_^

Lorean dedi ki...

Kız arkadaşının iki yaşında bir bebeğe sahip olduğunu gizlediğini öğrenmiş bir insan olarak ülkemiz gençlerimizin bekareti bu kadar çok önemsemesi, tartışması, erkeklerin sevgililerini "Ama bakire değilmiş" diyerek terk etmesi bana o kadaaar çok anlamsız, komik geliyor ki anlatamam.

Ve üzgünüm, yazıyı tamamen okumadan yaptığım bir yorum olduğunu itiraf etmeliyim bunun, çünkü bu konudan o kadar çok sıkıldım ki.

Diabolic dedi ki...

Esasen aklı başında olan adam zaten şuraya yazdıklarını az çok kafasında kurgulamayı başarıyordur ve üzgünüm ve sanıyorum ki buraya gelen adam muhtemelen "uzaklaş" dediğin adam sadece.

Güzel bir yazı elbette, doğru noktalara tek tek değinilmiş.

Sir Aenas dedi ki...

Sorun kafanın bakir olup olmaması bence. Kız arkadaşım bakire değilse bu benim için bir problem değil. Yazıda da bahsettiğin gibi. Bir ömür geçireceğim insanın bacak arasındaki zarına mı takacağım. Takan arkadaşa sormayı isterim : sevgin, saygın buraya kadar mı?

Ersin dedi ki...

Mesele hatunun bakire olması ya da olmaması değil, mesele bizlerin her daim birilerinin hayatında " yaşam koçu " olma çabalarımızdır. İnsanlar kendilerine soru falan sormuyorlar. İnsanlar, " çevre ne der " diye sorguluyorlar. Zaten bizleri bu hale getiren de çevre değil midir?
Ya da birilerine akıl vermeye çalışan, aslında düşkün halde olan yazarlar. Yazıyı yazan bireyi tenzih ederim, lâkin insanları karar arifesinde etkilemek, onları gelecekleri hakkında verdikleri bu önemli karar için sorun yaratmayacak mıdır?

Olaya internet üzerinden, hiç tanımadığımız birine verdiğimiz nasihatler çerçevesinde bakıyoruz. Oysa olayın sosyolojik boyutu çok ama çok farklı yerlerde... Bu tip hassas konularda insanlara akıl vermek bir yana dursun onlara destek olmayı dahi yanlış görüyorum. Karar %100 yerli sermaye olmadıkça ileride hep üzüntü verecektir.

Bırakalım artık milleti hayatıyla ilgilenmeyi, bırakalım şu kişisel gelişim yazarlığını... Daha farklı şeyler konuşalım, farklı şeyler öğretelim insanlara... Öğretelim ki bu soruyu sormasınlar bizlere...

Asli "TILSIM" Bingöl dedi ki...

Ersin, inan sana yürekten katılıyorum. Ama inanır mısın, bloguma hangi anahtar kelimelerle gelindiğini şuraya yazsam, dudağın uçuklar. En az 500 farklı bekaret, bakire, becermek falan içerikli anahtar kelime ile buraya gelen var. İnatla "Kız arkadaşım bakire değil", "erkek arkadaşıma bakire olmadığımı nasıl açıklarım" yazıları aratıyorlar google'da, hele bir tanesi "Yardım edin kız arkadaşım bakire değil ama onu seviyorum ve evlenmeyi düşünüyorum" cümlesini tam bu haliyle google'a yazmış. Bu çocuğun, "evlenmeyi düşünüyorum ama hala aklımda şüpheler var" diyecek kadar zor durumda olması, yardıma ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Ben zaten aklı başında olanlara yazmadım bu yazıyı, aklı başında olan googledan medet umar mı zaten? Ama madem googledan yardım istiyorlar, bari bu yazıyı okusunlar da biraz daha insancıl baksınlar bu soruna, kız arkadaşlarına bir zar parçası olarak bakmak yerine. Zira başka sitelerde "patlak karı alınır mı la?" şeklinde aşağılık yorumlar yapanlar dahi var. O sitelere gideceklerine, bari bu yazı ile biraz düşünsünler. En azından biraz olsun iki kulakları arasındaki o et parçasını çalıştırsınlar.

Dediğim gibi sadece iyi niyetli bir yazı bu. Bu yüzyılda halaaaa bu soruya mı takılıyoruz diyorsun ve gayet haklısın ama dün bu yazıyı yayınladığımdan beri tam 200 tık aldı bu site. Bu daha önce hiçbir yazımda görmediğim bir olay. 200 kişi, bu kelimeleri aramış düşünebiliyor musun? Bu şu anlama geliyor, evet, halaaaa bu soruya takılan o kadar çok insan var ki ülkemde. Bu korkutucu, değil mi?

MrtMtlu dedi ki...

Merhaba can can...

Bu yazının önceki halini okumuştum zamanında.
Bende o zarın sağlık dışında herhangi bir işlevi olmadığına inananlardanım.
Bu konuda ek olarak birşeylerden bahsetmek istiyorum.
Halk arasında bazen çeşitli insanlarla tanışıyoruz. Bu insanlarla diyalog kimi zaman ilerliyor ve bu konuya kadar ulaşabiliyor. Hemcinslerimle yaptığım konuşmalarda da bu konuda gereksiz hassasiyetlerini dile getiriyorlar. İlk başlarda düşüncelerini terse çevirmeyi düşündüm, denedim. Başarılı olabildiğimi söyleyemem. Bu yüzden bıraktım.
Üzülerek izlediğim bir tablo bu.

Not: Galiba bu yüzden "Gavur İzmir" diyorlar.

Hoccakal..

Saras dedi ki...

Yorum yazacaktım ama, konunun basitliği, farklı kişilerin bakış anlayışlarını (arkadaşlar, size bir şey demiyorum, aman:) ) çözememen, toplumda fenomen olan bir konu falan filan... Neyse işte, belirtmiyorum fikir falan:)

Minator dedi ki...

Yorum yapmayacağım. Sadece bu konuyla ilgili yazdığın iyi olmuş eline, ağzına, beynine sağlık :))

Mehmet dedi ki...

Merhabalar,

Uzun bir yazı olmuş öncelikle teşekkür ederim. Fakat bu yazınızda yazılanlar klasikleşmiş ve belirttiğiniz aramalar ile sitenize gelen erkekler emin olun bunları geçeli çok olmuştur. Gördüğüm kadarıyla gelen yorumlarda hep sizin fikirlerinizle örtüşen yorumlar. Ben yorum değil gerçekleri yazmak istiyorum.Hiç bir erkek evleneceğim kız başka erkekler ile yatsın sorun olmaz demez. Diyorsa da böyle bir durumla ciddi ciddi karşılaşmamış, işkembeden sallıyor demektir. 4 senelik ve büyük bir aşkın tecrübesi olarak hemcinslerime(erkekler)e en büyük tavsiyem kızın bakire olmadıgını hissettiğiniz anda, yukarıda bahsedilen o soruların geldiğini hissettiğiniz anda o kızdan ayrılın. Emin olun ki, şu anda sevginiz gözünüzü kör etmiş ve bakire olmamasına rağmen evlenmek istiyor olsanız bile evliliğinizin ileriki yıllarında bu devam etmeyecek, cocuklarınız olsa bile unutulmayacak. Kafanızı yastıga her koydugunuzda bunu düşünmekten saçlarınız dökülecektir. Hem kızın hem kendi hayatınızı zindan etmeyin. Bunun başka çaresi yok. Kızda zaten buradakiler gibi bunu normal karsılayan biriyse ve bunu bilerek yapmıssa ne yapacagını bırakın kendi düşünsün. Buda yorum veya yardım değil yaşanmış gerçeklerdir. Umarım bu konudan müzdarip bir hemcinsimi dahi olsa kurtarabilmişimdir. Ve umarım bu sitenin sahibi taraflı değildir ve her düşünceyi sitesinde yayınlayabilecek biridir. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

TILSIM dedi ki...

Yorum için çok teşekkürler. Açıkçası haklısınız, işin bir de o yanı var.

KRMSR dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

kendiniz inanın bu yalana.. ilkler unutulmaz, bir kız kendini sevdiğine verir, kaç kere sever bir insan ve inatla soruyorum onun adı nedir?

Adsız dedi ki...

Öncelikle çok güzel bir yazı olmuş.

Bence, tabiki herkez eşit. Bir kızında erkeğinde yaşaması gereken şeyler vardır. Yaşarlar. Ama siz hiç gördünüz mü bir kızın bir erkekden bakire olmadığı için ayrıldığını? Kızlar erkeklerin sonu olmak ister, erkeklerse kızların ilk'i ve sonu olmak ister. Herkes eşit fakat bir toplumun görgü, kültür ve gelenekleride çok önemli. Mesela Rusya'ya gidin. Erkekler bakire kız konusuna türklere nazaren çok daha az önem verirler. Kısaca Türkiye'de hala erkeklerin bakire kıza önem verdikler(fazlasıyla) çok açık. Ben yalanlarla dolu bir evlilik kısmına katılmıyorum. Evlilikte dürüstlük çok önemli. Kız doğruyu söylemeli mutlaka. Hiç birşey gizlememeli. Aynı şekilde erkekte. Her erkek bakire olmayan kızla evlenmez. Çok aşık bile olsa, hayatında en değer verdiği kişide olsa, kendi geçmişinde birden çok ilişkiside olsa, bazen aşklarını kalplerine gömerler. Böyle şeyleri kaldıramazlar. Bu eşit olmadıklarından, yada sizi ezmeye çalışmlarından daha çok biraz kültür, gelenek ve göreneklerdende kaynaklanıyor. Her erkek yediremez öyle şeyleri. Hemcinslerim (Erkekler) bakire olmayan biriyle evlenirlerse eğer, bazı sorular ömür boyu işkence çektirecek ama bazen kızın kişiliği(kulak arası:)) onunla bir ömür geçirme isteği bakirelikten çok daha güçlüdür. Size olan dürüstlüğü yeri gelir size herşeyi unutturur.

Bence kızların evlenmeden ilişkiye girmemesi önemli. Çünkü Türkiye'de yaşıyorsa eğer, türk erkekleri çok önem veriyor. Evlenmeden ilişkiye girmemeliler. Hele birden çok hataları hiç olmamalı. Bu erkeklerle eşit olmadıklarından değil. Kızlar başka bir sürü konuda üstünler ama bu konuda bu toplum böyle. Eşitiz diye aynı sayıda ilişkiniz olucaksa, siz kocasız kalırsınız ve erkeklerin geçmiş ilişkilerine kızlar genelde çok takılmaz. Bence güzelde bir kültür. Diğer memleketler gibi çok rahat yaşamaktansa bu seviye güzel. Abrtılmamalıda azaltılmamalıda. Türkiye'de evlilikten sonra aldatma olayı diğer memleketlere(Rusya, avrupa, amerika gibi bölgeler, yani bakirelik konusunda daha rahat davranılan bölgeler.) göre bence daha az. Erkeklerde kızlarda evliliklerine genelde bağlı.(bence) Bence Türk kültürü, görgü, gelenek ve görenekleri çok güzel..

Adsız dedi ki...

Peki ya sevdigimizin bakire olmadıgını eski erkek arkadaşından ögrendiysek ? Evet öyle oldu eski erkek arkadaşından ögrendim fakat sormaya bile cesaret edemedim.Onu seviyorum beni yanlış anlayıp terk etmesinden korkuyorum.Onun için onun bana anlatmasını mı beklemeli yoksa böyle bişey duydum ama önemlid egil sei seviyorum mu demeli bilmiyorum yardım edin kafayı yiycem kimseye soramıyorum.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Bak bu zor bir soru. Sevgilinin eski erkek arkadaşı kızı karalamak, iftira etmek istemiş de olabilir.

Senin yerinde olsam, böyle bir laf duyduğumda kafamın karışmasına izin vermezdim. Büyük ihtimalle kızın eski erkek arkadaşının amacı da buydu, sana kendini kötü hissettirmek.

Bu tür bir laf duyduğun zaman "Cidden mi?! Vay namussuz hatun!" diye kendi kız arkadaşını kötüleyip o çocuğa hak vererek ya da kafanın karışmasına izin verip eski erkek arkadaşa zafer kazandırmak yerine;
öyle bir laf koymalısın ki bir daha ne sana, ne de senin kız arkadaşına laf edemesin.

O artık senin sevgilin, onun geçmişi ikinizi ilgilendirir, üçüncüye laf etmek düşmez.

Kızdan bunu öğrenme konusuna gelirsek... Bunu neden öğrenmek istiyorsun? Niyetin iyi mi? Yoksa "Hıı, zaten bakire değilmiş, ben de dalayım" gibi bir durum mu var ortada?

Kızı seviyorsan, yapmış, ee ne olmuş? Kızı seviyorsan, yapmamış,ee ne fark eder? Kızı sevmiyorsan ya da kızın vereceği cevaba göre sevginde değişme olacaksa, bu ilişkiyi bekaret olayını düşünmeden bir ele al derim.

Bu olayı öğrenmeyi aklına koyduysan da açık açık sor, aklımı kurcalıyor de yani. Bundan alınacaksa -ki alınma hakkı var, terk etme hakkı bile var- alınsın, aklında sorularla yaşamaktansa doğru yanıtı öğrenmek en güzeli. Ama bu sorunun cevabının bedeli, onu kaybetmeye ya da incitmeye gerçekten de değer mi, bir düşün derim.

Adsız dedi ki...

Teşekkur ederim abicim ama konu senin yazdıgından farklı bişey sen bu konuyu yazarken genel olarak yazmışsın ama bizimki biraz daha farklı araya akrabalık ilişkileri filan giriyor senle özelden konuşma fırsatım var lutfen

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Akrabalık ilişkileri söz konusuysa durum daha farklı dediğin gibi. Kız beşik kertmen de vazgeçmek mi kolay değil, işin içine aileler giriyor ve sen bu olayı mı kabullenemiyorsun nedir?

Her neyse sorun, bu iş biraz büyük gibi ve bu meseleye karışmak istemiyorum ben.

Yine de vereceğim yanıtı söyleyeyim şimdiden:

Kızı seviyor musun? Evetse gerisinin önemi yok.

Hayırsa, zaten bakire olmasının bir önemi yok.

"Aileler işin içine girdi, sevmediğim biriyle everecekler, bari en azından bakire olaydı" gibi bir düşünceye sahipsen, Allah senin gönlüne göre'ni vermiş zaten.

Adsız dedi ki...

Tmm abicim karar verdim ben onu çok seviyorum.Ve o çocugun bana dediklerini kafama takmayacam.ne olursa olsun ben onu seviyorum.Ne gerekirse yaparım kararımı vermemde blogunun çok önemli bir yeri var çok teşekkur ederim.

Adsız dedi ki...

cok sacma

Adsız dedi ki...

seviyorsan onem vermezsin okadar!

Adsız dedi ki...

cok sacma bir soru

Adsız dedi ki...

merhaba arkadaşlar öncelikle bu yazıyı yazan arkadaş beni çok rahatlattı teşekkür ediyorum kendisine..en önce ben bakir değilim kız arkadaşım bana 1 ay önce bakire olmadığını benden önce birini sewdiğini we lanet olsun benim we sewgilimin açısından çok kötü bir durum açıkcası ama ben kendisine zarar vermesin diye dewam ettim sewiyordumda ertesi gün buluştuk ne düşünüyorsun dedi benim o sırada gözümden yaş geldi ve geçti gitti dedim o hala yüzüme bakamıyordu ama bi yandan da tebessüm ettiğini görebiliyordum şuan iyi durumdayız ama aklima gelince bu durum kız arkadaşıma belli etmemeye çalısıyorum ama içim içimi yiyor

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Cevap şu:

Senin sevgiline "Aman tanrım, sevgilim bakire değil, üzerinden kimbilir kimler geçti, ıyy, benden önce kimlerle oldu" düşünceleriyle yaklaşma hakkın olduğu kadar, sevgilinin de "Oy bu adam kimlerle yattı, hangi kadınların üzerinden geçti, ıyy" deme hakkı var öncelikle.

Abi sorması ayıp, siz sevgililerinizle sevişmiyorsanız ne yapıyorsunuz? İki insanın en yakın olduğu anı yaşamayıp sonra nasıl hayatımın merkezi diyebiliyorsunuz o insana? Yoksa sevişip sevişip ondan sonra "hayır, karım bakire olmalı" diyenlerden misiniz (öylelerini şöyle alalım: ikiyüzlü)?

Ya da hayatınızın merkezi olan, potansiyel eşiniz, çocuklarınızın annesi olarak gördüğünüz kadınla sevişip sonra "kim bilir üzerinden kimler geçti" gibi hayvanca sorular mı kurcalıyor beyninizi mutlu olmak yerine?

Bu sorular kurcalıyorsa, ayrılın gitsin. O kadına layık değilsiniz, bırakın bu tür hastalıklı düşüncelere sahip olmayan biriyle mutlu olsun.

Adsız dedi ki...

Aslında ben de yaşamış biri olarak şuan bu yorumu yazabilmenin bile verdiği rahatlatma etkisini anlatamam. o yüzden biz kızların dilinden de anlattığın için sağol. önceki arkadaşların da dediği gibi gerçekten zor bi durum ama içinde olmayı da ben seçmedm ki. eğer o zamanlar yani bundan 2 yıl öncesinde karşıma Onun çıkacağını bilseydim yaparmıydım? ya da diğer kızlar.tabiki yapmazdık.yanlış kişileri sevmek inanmak suç olmamalı. ben erkek arkadaşıma bunu söylememiştim yargılar kaybederm dye küçük bi yerde yaşıyodum laflar alır başını gider diye. ama en başta kendini belli eder ya her insan ben de o da aynı şeyleri söyledik 'senden önce çok hatam oldu uç nokta da.ama önemli olan bundan sonrası'diyebildik,yani diyebilmiştik..burda biraz bende de hata vardır belki bilmyorum yani her zaman kendimi çok çabuk kaptıran ve karşımdakine her şeyi aklınıza gelebilcek her şeyi yapmış olsa da(burda söylemem doğru olmaz) ben bu adamı seviyorum dedkten sonra benm için de geri kalan şeyler sadece teferruat.o geceye kadar her şey o kadar güzeldi ki yarın dünya duruyo deseler aa öylemiymiş dersin ya öyle işte..sonra bana o malum soruyu sordu.kimle beraber oldun diye.bişiler duymuş falan.ben de inkar edemezdm zaten söylemediğim ve onun başıma gelen en güzel şey olduğunu düşünmek bile yeterince büyük yüktü.anlattm o da bunu bana sçylemeliydn güvenmenn ne kadr önemli olduğunu biliyosun falan dedi.aynen denildiği gibi bacak arasında aramıyorum namusu dedi.dedi dedi ama büyü bozuldu işte.artık o gözler değildi bana bakan.nedeni bu değildir diye düşündüm şu ana kadar. salaklıktan değil çünkü o da bir sürü bedenden geçmişti. yine de böyle durumlarda tek kalan biz kızlar oluyoruz yine de. çok uzattığım için özür dilerim ama yanlış anlaşılmamak içindi.benm merak ettiğim ise şu. sonuç itibariyle yarı yolda bırakılan biri olarak sorıyım. 1.si hak ettiğim şey bu olduğu için mi bunu yaşıyorum yani olması gereken bu mu yoksa dediğin gibi hayat beni gelecekteki sorunlardan mı koruyor. 2.si beni tek mesajda terk ettikten 2 hafta sonra kaza geçirmesi üzerine hayat kısa ve beni anlayan tek insan sensin seni seviyorum deyip yine de susması ve 1 hafta sonrasında beşik kertmem var küçklüğümden beri hep vardı senleyken konuşmamıştık onunla evleniyorum diye bana mesj atmasını yorumlar mısın. :D karışık oldu biraz ama yukarıyı okumasan bile şu 2.sorumu cevapla nolur. aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık öyle bir çıkmazdayım
Şimdiden teşekkürler..

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Merhaba adsız,

Yorumun için teşekkür ederim. Elimden geldiğince yanıtlamaya çalışayım.

Öncelikle bir sözlükten alıntı yapacağım:
***
"Bekareti biyolojik temele dayandırarak başlayalım;

erkek, doğada soyun üremesi için vardır. en basitinden çocuk için erkeğin 5 ila 15 dakika çaba sarfetmesi gerekirken, kadınlarda bu süre 9 ay 10 gündür. zaten kadın ve erkek arasındaki temel farklılık burda başlamaktadır. kadın seçici iken erkek s.. pardon; değildir.

erkek niye seçici değildir?
en basitinden, açın national geographic'i izleyin. erkek her zaman sürünün lideridir. sürüde ne kadar çok yandaşı olursa o kadar kraldır. demek ki sürünün genişlemesi iyi bişiydir. bu yüzden erkek, dölünü olabildiğince yaymaya çalışır.

kadın niye seçicidir?
kadınsa bambaşka bir güdüye sahiptir. kadın için önemli olan, en mükemmel geni bulmaktır. bu, doğadaki "zayıfın ölmesi güçlünün yaşaması" kuralının bir yansımasıdır. ve her iki cins için de geçerlidir. insanlar açısından değerlendirdiğimizde de bunun örnekleri bolca görülür. mesela 90-60-90 kavramı; daha çok süt verecek büyük göğüsler, rahim alanını küçülterek döllenmeyi daha muhtemel kılan ince bel, doğumun daha rahat olmasını sağlayarak yavrunun ölme riskini azaltan büyük kalça. erkekler açısından da kaslı, büyük elli, sert yüzlü olanların kadınlar tarafından daha çok tercih edilmiş olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. sert yüzlü olsun ki düşmanına korku verebilsin, büyük elli olsun ki savunma yapması rahat olsun, kaslı olsun ki koşabilsin-dövüşebilsin.

kısaca söylemek gerekirse, kadınlar niteliğe, erkekler niceliğe bakmaktadır.

"tamam hacı da bunun bekaretle ne alakası var?" dediğinizi duyar gibiyim, açıklayayım.

erkeğin birinci amacının döl havuzunu genişleterek soyunu büyütme olduğunu söyledik. biyolojik anlamda bakınca bekaret, bunun gerçekleşmesine olanak tanır. zira bakire dişi, daha önce kimseyle yatmadığı için; erkekle beraber olursa kesinlikle onun çocuğunu doğuracaktır. rahminde sadece tek bir erkeğe ait döl olur. bu da erkeğin soyunun karışmayacağını gösterir. yoksa bir gecede 2 erkekle beraber olan kadın hamile kalırsa, çocuğun kimden olduğu karmaşası ortaya çıkacaktır.

biyolojik açıklaması budur, gelelim toplumsal açıklamasına.

yığınlar yönetilmek ister. dünya her zaman yöneten-yönetilen olarak ikiye ayrılmıştır ve ayrılacaktır. kadının bir meta haline getirilmesi ise yönetenlerin işine gelmektedir. örnekle açıklayalım; yönetici olmak istiyorsunuz. karşınızda desteğini almanız gereken 50 kadın 50 erkek toplam 100 kişi var. ama siz kadını bir mal yerine koyup, sadece çocuk doğurmaya yarıyan bir makine mantığına koyarsanız, kafalamanız gereken 50 kişi kalır. zira 50 erkeği ayarttınız mı, onun sözünden çıkmayacak olan 50 kişi de arkanızdan gelecektir. hatta daha da güzelini yapıp "1 erkeğe 4 kadın" derseniz; 20 erkeği kafaladığınızda arkanızdan 80 kadın da gelecektir. bu sebeple kadının "doğurgaç"a indirgenmesi, yönetenlerin işine gelmektedir.

her canlının varoluş amacı soyunu devam etmektir. siz hiç "yok paşam bu dünyaya çocuk getirmem" diyen bir dişi gergedan ya da "bi zebra ne zor yakalanıyo, kaç tane yavrum olursa o kadar boğaz olacak, istemem ben" diyen aslan gördünüz mü? insan, ekonomik durumu sebebiyle bunu diyebilir gerçi. hatta sonra bi tane akıllısı çıkıp "bence en az 3" de diyebilir. bu akıllıya söylecek ne lafım ne de biyolojik bi dayanağım var o ayrı.

sonuç olarak; kadın meta haline getirilmeye çalışılır. bunun da en basit yolu bekarettir. zira varlık amaçlarından belki de en önemlisinin kısıtlanmasıdır. ("varlık amacım seks, wohoo!" mantığını çıkaran, gitsin bakırköy ruh ve sinir hastalıklarına yatsın.)

bekaret zarı, biyolojik olarak reglden itibaren işlevini yitirir. yani kendisine yüklenen anlamdan başka bir havası yoktur.
***

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Gelelim sorularının yanıtlarına:

1- Yaşadıklarından pişman olduğunu okumadım yazdıklarında. Yani dünya dursa umurumda olmaz dedirtecek kadar güzel bir gece yaşamışsın(ız). Bu olayın sonunda terk edilmek üzmüş olabilir seni, ama yukarıda verdiğim alıntıya bir bak: Gerçekten de senin bir başkasıyla beraber olmuş olmanı kafasına takan, seni bu yüzden bırakan bir adamın gelecekte çocuklarına babalık yapabileceğine inanıyor musun? Bence iyi olmuş ondan kurtulduğun.

"Sevdiceğim kimlerle neler yapmış, bakire değil, off bırakayım ben en iyisi bunu" şeklinde düşünen erkekleri aklım gerçekten almıyor. Bir tane kadın çıkıp da diyor mu "ben bakir erkek isterim" diye?

Kadınlar "benim sevgilim kaç kadını becerdi acaba?" diye bunalıma girip erkeğini terk etmesini bilmiyor mu? Kıskançlık bir tek erkeklerde mi?

İnsanların 25 yaşında evlendiğini varsayarsak, kadına diyorlar ki, "Evlenene kadar seks yapma. Hatta mümkünse başkasını sevme bile". Ama erkek ne yapıyor, Bir kızdan öbürüne, tohum saçayım çabalarında. Erkeğinki can, kızcağızınki patlıcan çünkü. Çifte standart.

"Seni bu halinle de kabul ederim, seviyorum çünkü" diye lütufta bulunan aptallardan da uzak dur. Eşya mısın da seni seçip, üstüne bir de kabul ediyor seni?

Sana mal gözüyle bakan adama koca gözüyle bakma. Hayatımı neden karartasın? O bir kere yaşıyorsa, sen de bir kere yaşıyorsun bu hayatı. Kimsenin ego oyuncağı olma.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

2. Açıkça senin sayfanı kapatmak istemiş. Bir yandan "Hayat kısa ve seni seviyorum" demesi, senden yine gelecek bir adım beklediğine işaret. Beşik kertmesi ise gerçekse bırak onunla evlensin; değilse yine bırak, hayatından çıksın.

Bir yazı okumuştum, sevgilisi bakire değil diye ondan ayrılıp bakire bir kız bulup onunla evlenen bir adamın pişmanlığını anlatıyordu. "Evlendiğim kadını sevmiyorum, ama sevgilim aklımdan hiç çıkmıyor çünkü onu özledim, birbirimizi tamamlardık. Yine de sevgilimle de yapamazdım, bakire değil çünkü." yazmış adam.

Bak, bu yazıdaki çarpık düşünceyi görebiliyor musun? Adam, hayatı boyunca mutlu olmamak uğruna bile bir başkasıyla sevişmiş bir kızı kabul edemiyor. Bu kadar travmatik biri ile yaşamak mutsuz eder insanı.

Beşik kertmesi olayı yalansa ve bunu bahane ediyorsa, dediğim gibi senin sayfanı kapatmaya çalışıyordur. Gerçekten de böyle bir olay varsa, senin gibi bir şeyler paylaştığı bir kız yerine beşikte söz kesildiği için başka bir kızla evlenecek kadar mutsuzluğuna düşkünse, naparsa yapsın.

Tek tavsiye, yeni birilerini kat hayatına. Bu anlattığın delikanlıda pek olumlu izlenimler edinemedim ben.

Adsız dedi ki...

Nasıl başlıcağımı kestiremedim ama dalıyorum direk.. zaman ayırdığın bunun üstüne düşünüp yardımcı olmaya çalıştığın için minnettarım.insana tanımadığı birilerinden yardım görmek çok daha farklı bir boyut katıyo.

Şu kadınlardaki hormonlar ya bizi daha yaşanılabilir kılıyo(yeri geldiğinde erkeklere göre inanılmaz bir cesarete ve güvene sahip olduğumuz için) ya da bir armuda sap yapıyo(köle yerine konduğumuz için). O kadar haklısın ki. En basitinden aynen dediğin gibi bir kadın çıkıp da demez ille de bakir bir erkek diye.sonu olıyım mantığı var bizde.

Geliyim 2.soruma. söylediklerini etrafımdakilerden de duydum ama onlar ilişki yaşadığımızı bilmediği için bu kadar inandırıcı gelmemişti. Hani ''ne yaşadığımızı bilmiyosun ki'' dersin ya içinden inadına,öyle bişey. ama burda hiç bir baskı,korku olmadan anlatıp da alınca cevabı dank ediyo.(!) kendime söyleyemeyip doğruluğuna inandıramadığım şeyleri senden net bir dille duymak ne biliyim güzeldi. Güven geldi yani. Kalk aynada kendine bak dedim. ya sen bu musun?! bu kadar değersiz misin. İnsan çok sevdiğini sevildiğini SANINCA diyorum artık, değersiz de olsam olur diyosun. Ama yok olmuyo işte. Bir kadın her zaman kendi değerini,kendine olan saygısını göz ardı etmemeli gerçekten en çok bunu anlıyosun.
Şu an uzun zamandır hissetmediğim kadar rahatım. Bu sayfaya gelişimi, sana yorumu yazmaya zorlayan hislerimi Allah'ın bana araladığı kapı olarak görüyorum. daha 2 gün önce dua etmiştim yoruldum demiştim ''şu içimde susturamadığım duygulardan umudumdan vazgeçmem gerekiyosa nolursa olsun bunu bana anlat göster''demiştim ve işte ta ta ta taaam. :)

Şimdi biliyorum.

Dünya gerçekten biz insanlar için. :) beni kendime getirdiğin için çok ÇOK ama çok teşekkür ediyorum.

Belki bir gün ben de senin derdine ortak olurum (ki bunu istemem.yani ufak tefek de olsa dertlerinin olmasını) ya da sevincini paylaşırım (bak bunu daha çok tercih ederim hatta evet evet kesinlikle bu. :D)

Tekrar teşekkürler yüreğine sağlık..

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Ben de bana danışacak kadar güvendiğin için teşekkür ederim, bu blogu açtığımdan beridir aldığım en güzel yorumdur şu son yazdığın. Sana yardımcı olabildiysem ne mutlu, herhangi bir sıkıntın olduğunda ve buraya yazamayacak kadar özel olduğunda, ya da sadece dertleşmek istediğinde mail de atabilirsin bana. Elimden geldiğince yardımcı olurum :)

mailim: caglayantilsim@gmail.com

Adsız dedi ki...

Şu an elimden gelen tek şey : Teşekkür ederim diyebilmek :)

Bu fırsatımı demeliyim artık en uygun kelime hangisiyse onu söylediğimi farzet kaçırmıcağıma emin olabilirsin.
Görüşmek üzere :)

engineer123 dedi ki...

çok güzel bir yazı, herkesin düşüncesine saygılı olmak ve herkesi dinlemek çok güzel birşey. yazınıza ve düşüncelerinize saygı duyuyorum. benim uzun zamandır düşündüğüm bir konu, okuduğum üniversite de gördüğüm kızlar gerçekten beni gelecekte nasıl olacak evleneceğim nasıl kabulleneceğim, kızımı nasıl üniversiteye göndereceğim sorusunu sorduryor bana. gerçekten insanlıktan çıkmış duygusuz makineler gibi davranabiliyorlar. çok iğrenç olaylara şahit oluyorum. ben yapma fırsatım olduğu halde yapmayıp kendimi gelecekteki hayat arkadaşıma sakladım çünkü herşeyin ilkinin özel olduğuna inanırım. asla dini olarak olaylara bakmam. cinsellik ve kadın asla bir tabu olmadı benim için. herkes özgürdür, erkekte kadında eşittir. ben ilk oyuncağımı, ilk arabamı, ilk evimi, ilk öpücüğümü unutmam. isterimki karımla, ömrümün kalan kısmını geçireceğim insanla yaşayım bu ilki. çünkü bekledikçe sabır gösterdikçe daha da özel olacak benim için. öbür türlü su içmekten farkı olmazdı benim için. cinsellik fiziksel bir aktiviteden öte olmalı, yoğun duygular içermeli, bayanlar genelde bunun normal olduğunu savunurlar "sadece 1 kere oldu çok pişmanım" neden pişmansın ? dik dur arkasında dur söyle açık açık merak ettim de, kandırıldım de... kandırmaya çalışma. ama bunun böyle olmadığını oda bende çok iyi biliyoruz. fakat hiçkimse bana 1 tane ilişkisini unuttuğunu ispat edemez !!! ömür boyu hafızasında en ince detaylarına kadar kalacaktır. ben bunu bile bile ne kadar çok sevsem de evlenemem çünkü bu beni sürekli kemirecek ve ister istemez karşıma da yansıtmama neden olacaktır. sadece keşke, keşke ilk aşkım olsaydın der döner giderim. Not: başımdan geçen bir olayı anlattım. ve halen keşke diyorum, fakat şimdi olsa yine aynı davranır ve ayrılırdım.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

İşte bu saygı duyabileceğim bir bakış açısı.

Öte yandan, her insanın hata yapabileceğini unutmayın. Belki "1 kere oldu pişmanım" diyen kız, gerçekten de doğru adam olarak gördüğü o adamla paylaşmak istemiştir ilkini ama sonra o adamın buna değmeyeceğini fark edip pişman olmuştur.

İlk olan özeldir ve kendinizi bu kadar sakınmışken aynı özeni karşı taraftan da beklemeniz kadar doğal bir şey yok. Ama size tavsiyem, bu prensip sebebiyle hayatınızın aşkını kaçırmamanız. Belki karşınıza çıkan kız bakire olmayacak ama size öyle aşık olacak ki, ilk aşkı olacaksınız onun. İlk (gerçek) öpücük, ilk sevişmeden daha akılda kalıcı ve unutulmazdır.

aw dedi ki...

hayatımda bu kadar saçma cevap yazan insanları bir arada görmedim. Gerçekten batılaşıyoruz bunu daha fazla görmeye başladım ve yazıklar olsun diyorum! Bence bunları yazan insanlar kendini kandırıyor aşk bu değil şu değil diyor da o zaman bu neden daha önceden yaşanıyor? Arkadaşım kadın dediğin sadece sana özel olacak erkek bunu ister kadında ister diceksin evet ister istemelide! Cinsellik olmadan sevgi olmuyor mu? O zaman yaşamasın ! Bir kızın en güzel çeyizi öpülmemiş dudaklarıdır ! bu kadar atıp tutan arkadaşlar genel evden bir kadın beğense alacak yani? hiç aklına gelmicek geçmişi? siz kız arkadaşınızın eski sevgilsiyle kankada olursunuz? seven adam geçmişi duymak istemez sevgilisinin geçmişindede kendisini bilen bir insan olmasını ister . bir kere bir kız bakire değilse ben o kıza güvenmem neden mi? bunu ya bir zevk için yada bir salaklıkla yaptı? zevk için yaptıysa zaten her bok beklenir ki zannetmiyorum çoğu kız zevk için değil ilk ilişkisini kaybetmemek için karşısındakini yaşıyorlar . salaklıksa eğer bu salaklığı evlendikten sonra yapmıcak? farzedelim yapmıcak bunu gerçekten unutacaksınız hikaye masal ya..

aw dedi ki...

hayatımda bu kadar saçma cevap yazan insanları bir arada görmedim. Gerçekten batılaşıyoruz bunu daha fazla görmeye başladım ve yazıklar olsun diyorum! Bence bunları yazan insanlar kendini kandırıyor aşk bu değil şu değil diyor da o zaman bu neden daha önceden yaşanıyor? Arkadaşım kadın dediğin sadece sana özel olacak erkek bunu ister kadında ister diceksin evet ister istemelide! Cinsellik olmadan sevgi olmuyor mu? O zaman yaşamasın ! Bir kızın en güzel çeyizi öpülmemiş dudaklarıdır ! bu kadar atıp tutan arkadaşlar genel evden bir kadın beğense alacak yani? hiç aklına gelmicek geçmişi? siz kız arkadaşınızın eski sevgilsiyle kankada olursunuz? seven adam geçmişi duymak istemez sevgilisinin geçmişindede kendisini bilen bir insan olmasını ister . bir kere bir kız bakire değilse ben o kıza güvenmem neden mi? bunu ya bir zevk için yada bir salaklıkla yaptı? zevk için yaptıysa zaten her bok beklenir ki zannetmiyorum çoğu kız zevk için değil ilk ilişkisini kaybetmemek için karşısındakini yaşıyorlar . salaklıksa eğer bu salaklığı evlendikten sonra yapmıcak? farzedelim yapmıcak bunu gerçekten unutacaksınız hikaye masal ya..

aw dedi ki...

hayatımda bu kadar saçma cevap yazan insanları bir arada görmedim. Gerçekten batılaşıyoruz bunu daha fazla görmeye başladım ve yazıklar olsun diyorum! Bence bunları yazan insanlar kendini kandırıyor aşk bu değil şu değil diyor da o zaman bu neden daha önceden yaşanıyor? Arkadaşım kadın dediğin sadece sana özel olacak erkek bunu ister kadında ister diceksin evet ister istemelide! Cinsellik olmadan sevgi olmuyor mu? O zaman yaşamasın ! Bir kızın en güzel çeyizi öpülmemiş dudaklarıdır ! bu kadar atıp tutan arkadaşlar genel evden bir kadın beğense alacak yani? hiç aklına gelmicek geçmişi? siz kız arkadaşınızın eski sevgilsiyle kankada olursunuz? seven adam geçmişi duymak istemez sevgilisinin geçmişindede kendisini bilen bir insan olmasını ister . bir kere bir kız bakire değilse ben o kıza güvenmem neden mi? bunu ya bir zevk için yada bir salaklıkla yaptı? zevk için yaptıysa zaten her bok beklenir ki zannetmiyorum çoğu kız zevk için değil ilk ilişkisini kaybetmemek için karşısındakini yaşıyorlar . salaklıksa eğer bu salaklığı evlendikten sonra yapmıcak? farzedelim yapmıcak bunu gerçekten unutacaksınız hikaye masal ya..

aw dedi ki...

hayatımda bu kadar saçma cevap yazan insanları bir arada görmedim. Gerçekten batılaşıyoruz bunu daha fazla görmeye başladım ve yazıklar olsun diyorum! Bence bunları yazan insanlar kendini kandırıyor aşk bu değil şu değil diyor da o zaman bu neden daha önceden yaşanıyor? Arkadaşım kadın dediğin sadece sana özel olacak erkek bunu ister kadında ister diceksin evet ister istemelide! Cinsellik olmadan sevgi olmuyor mu? O zaman yaşamasın ! Bir kızın en güzel çeyizi öpülmemiş dudaklarıdır ! bu kadar atıp tutan arkadaşlar genel evden bir kadın beğense alacak yani? hiç aklına gelmicek geçmişi? siz kız arkadaşınızın eski sevgilsiyle kankada olursunuz? seven adam geçmişi duymak istemez sevgilisinin geçmişindede kendisini bilen bir insan olmasını ister . bir kere bir kız bakire değilse ben o kıza güvenmem neden mi? bunu ya bir zevk için yada bir salaklıkla yaptı? zevk için yaptıysa zaten her bok beklenir ki zannetmiyorum çoğu kız zevk için değil ilk ilişkisini kaybetmemek için karşısındakini yaşıyorlar . salaklıksa eğer bu salaklığı evlendikten sonra yapmıcak? farzedelim yapmıcak bunu gerçekten unutacaksınız hikaye masal ya..

Adsız dedi ki...

Kız arkadaşım benden önce, eski işyerinden bir arkadaşıyla çok sarhoşken arkadaşının onu ilişkiye zorladığını, karşı koyamadığını söyledi, sabah doktora gitmeyi düşündüğünü fakat korkudan gidemediğinden bahsetti,ve bakire olup olmadığını bilmediğini söyledi,doğruyumu söyledi masumlaştırdı mı yaşadıklarını beni kaybetmemek adına bilmiyorum, ben inanmadım anlattıklarının hiç birine ve ayrıldım ondan,günlerce ağladı, beni sevdiğini biliyorum, ama anlattıklarının hiçbirini mantığım almıyor nedense, evet bir hata yapmış ve dürüst bir şekilde bana anlattı buna saygı duyuyorum, ama gurrumum kaldırmıyor böyle birşey yapmasını ne yapacağım bilmiyorum.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

İyi de nedeeen?? Neden senden önce başkasıyla seviştiği için kızdan ayrılıyor ve gururuma yediremedim diyorsun? Sen sevişseydin, kız arkadaşına bunu söyleseydin ve o da senden ayrılsaydı; bu konu sebebiyle ayrılmasını çok saçma bulmaz mıydın? Üstelik kızın geçmişinin senin gururuna etkisi nedir? Neden illa sahiplenmeye çalışıyorsunuz sevgilinizin geçmişini? Onunla bugünü ve geleceği paylaşmak yeterli değil mi?

Neyse, tepki göstermeyeceğim. Haklı olabilirsin, "Ben bu konuda takıntılıyım" diyorsan kimsenin seni bu konuda yargılamaya hakkı yok. Ama bakir olmadığın halde sevgilinden bakire olmasını bekliyorsan, o ah yerde kalmaz.

Adsız dedi ki...

Benim kabullenemeğim nokta sevgilisi olmadığı,normal arkadaşıyla böyle birşey yaşamış olması, işin saçma gelen tarafı bu beni inciten kısmı, sevgilisi olabilir ve o duygu yoğunluğuyla tabki yakınlaşabilir, yakınlaşmaması anormal olurdu. Herkes sevdiği kadınla birşeyler yaşmak ister doğal bu.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Dediğin noktayı şimdi daha iyi anlıyorum ve senin açından görebiliyorum. Alkollü halinde bir arkadaşıyla yakınlaşabildiyse, o zaman içkiyi kimlerin yanında alacağına dikkat etmeli. Arkadaşı da dediğin gibi onun bu zayıflığından faydalanmış. Bu onun hatası evet ama her insan hata yapar diye düşünebiliriz.

Bu noktada karar sana kalmış. Belki de bilinçaltında o arkadaşını beğeniyordu, ondan engel olmadı/olamadı bedenine. Belki alkolün onun üzerinde böyle bir etkisi var (ki çoğu kadında vardır bu). Her alkol aldığında yanındaki kötü niyetli kişilerin eline mi düşecek diye kaygılanıyorsan, ki bu kaygında haksız sayılmazsın, ayrılmak iyi bir seçenek. Ama o bir kerelik bir hata ise (ki dersini almışa benziyor ağladığına göre) seni de çok seviyorsa ve kendisini bir daha bu duruma düşürmeyecekse, belki onunla konuşmayı deneyebilirsin.

Sana kalmış.

Bence, bunu yaşadığı vakitte kendisini bağlayan bir kural yoktu. Biriyle sevgili olsa ve başka bir arkadaşıyla yakınlaşıp onu aldatsa, aldatma suçu üzerinden tartışabilirdik konuyu. Ki şahsımca daha ağır bir konudur. Ama bir sevgilisi yoksa, istediğiyle istediğini yapabilir. Belki merak etti, ne bileyim. Geçmiş onun geçmişi.

Ben böyle düşünüyorum.

serhat batmaz dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

İletişim şart. Kızlarda, internet üzerinde yazılan korkunç yazılardan olayı böyle bir savunma mekanizması gelişmiş durumda. "Seviyorum ama bakire olmadığı için ayrıldım" yazılarını düşünürsek, haksız sayılmazlar.

Bu konunun konuşulması için ilişkinin başları çok erken. Dediğiniz gibi, kızdan "ilkimsin" gibi laflar duyulabilir. Eğer ilişki ilerlerse ve her iki taraf da birbirine yeterince güvenirse, kız tarafının dürüstçe açılabileceğini umabiliriz. Bu noktada erkek tarafı, kıza güven verecek şekilde yaklaşabilir.

Ancak gerçeği öğrendikten sonra, verilen onca söze ve güven verici lafa rağmen, kız arkadaşını terk eden erkek de çok. Bu tür olaylar çok oluyor, bu da kızların %100 güvenmeden doğruyu söylemelerini engelliyor.

Bir de cümlelerinizi doğru seçmelisiniz. "Bakireyim" diyen kıza "Olmasaydın da sorun olmazdı" diye ısrarla yaklaşırsanız, sizin bakir olmadığınızı ve geçmişinizde bir ilişki yaşadığınızı düşünebilir.

Adsız dedi ki...

Benm de boyle bır sorunum vardı, hala da varmı sormak lazm erkk arkdsma.gecen yıl cıkmaya basladık, ılk ıkı hafta bsy dıyemedım bekart hakkında ama sonra herseyı goze alaark acıldım. Kabul ettı ama cok zor hem kendı hemde ben yıprandım. Daha yenı yenı konu kapandı sanıyordumkı, gecen haftakı tartısmamızda bana gıt basınn caresıne bak, eskı sevglnemı gıdıosan gıt dedı, acıkcası bu laftan snra bıtırdım demıstımkı sabah hıcbsy olmams gb msj attı bana. Ayrılmıo benden ama bu lafları benm hep aklıma eskıden onnla ılgılı uzun ruya gıbı seyler hayal ederken sımdı sadece huzur ıstıyorum. Bazen onnla konurken bıle boguluyormusum gb gelıyor. Sevıp sevmedgmdende emın degılım. Evet ben ona bakıre gelmedım. Ama hayatımda olmadgm kadar yalansız sadık durust geldım. Bundandır kı benm canım acıo o laflardan, ustelık bız bır senedır tek vucud! BEnm bakıre olmamı ısterdı emınım ama o bakır mı deıl! Ne kadını dulu kızı kalmıs! Herseye rgmen ıcımde yasadgm cok buyuk hayal gıbı bı ask! Asktı.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Olaya bak. Hem suçlu hem güçlü. Erkeklerin bu konuda takıntılı olmalarının bir sebebi de başarısız olma korkuları. Önceki sevgilin ile onu karşılaştırma ihtimali onu korkutuyor.

Hiç endişelenme, sen bir hata yapmadın ve dediğin gibi tek istediğin aşk. Bunu sana sunamayacak ve bu duruma takacaksa, kendi kaybeder.

Adsız dedi ki...

mükemmelsin yaa o kadar güzel yazmışsın ki tüylerim diken diken oldu çok mantıklı konuştun ve çoook çok haklısın keşke herkes senin kadar ilerigörüşlü ve mantıklı olabilse bu yazı bana inanılmaz yardımcı oldu ve belki sen bilmeden bi çok kadının hayatını düzelttin yaralarına derman oldun çok büyük bi insansın sana sonsuz teşekkürler..!!

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Çok teşekkür ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana! :)

Adsız dedi ki...

kusura bakma ama insan hayvanlarla kiyaslanmaz.melekten bile ustun bi varlik insanoglu.alninda enayi salak yazan erkeklere birkac atasozu tavsiyem:alismadik don kic ta durmazmis, gunes balcikla sivanmaz, vesaire vesaire.. Birde insanoglu hicbir zaman unutmaz,( mus gibi yapar)..e ne yapacaz peki diyeceksiniz bakirelik konusunda; insan hak ettigini bulur.. bulmalidirda..tek soz bu olur. Allah tan hep kaderinizin guzel olmasini isteyin..soylediklerim iki taraf icin de gecerli. Son sozum EN GUZEL, ASKI SEVMEK. insanoglundan umidimi yitirdim ben...

Yapmayın Beyler dedi ki...

Sizden önce namusuna sahip çıkmamış biri, sizden sonra namusunuza sahip çıkabilecekmi? Çocuklarınıza anne olacak kişi sizden önce birkaç kişiyle fantezilere girmişse siz onu çocuklarınıza nasıl anne yapmayı düşünüyorsunuz? Arkadaşlar hatırlatma yapim biz Türk ve müslümanız ve kadının evlenmeden ilişkiye girmesi hem dinimizce hemde örf ananelerimize uygun değil. Not yobaz falan değilim :)

Adsız dedi ki...

Türklerde evlendikten sonra aldatma olayı inanılmaz fazladır. Çünkü kızın beynini eğitmek yerine zarını korumayı öğretiyoruz. Hiç sandığınız gibi değil. Evlenip zar gittiği anda kadın başlıyor eğlenmeye. Yakışıklı bir erkek olarak bi çok evli kadından bu tarz teklifler aldım ve malesef reddedemediğim durumlar da oldu :((

Adsız dedi ki...

Sayın blok sahibi ne yaparsan yap karşı cins tarafından algılayamazsın bu konuyu. bizde sizin açınızdan algılayamayız. ancak gözlemlediğim bir konu var sadece bunu söyleyebilirim. her seferinde söylediğin bir şey var her insan hata yapabilir neden geçmiş sizin için önemli vs. kusura bakmada arkadaşım her hatanında bir bedeli vardır bu kaçınılmaz bir gerçektir ve bunu herkes bilir. Ozaman akıllı olacaksın ve hatayı yapmayacaksın. yaptıysanda katlanacaksın. bu konu çok göreceli. Kime göre neye göre olayı yani. Bence objektif yorumlar atamıyorsun sayın blok sahibi sadece bir feminist gibi davranmışsın. çünkü sabahtan beri yorumları okuyorum.saygılar...

Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Sevgili Çağatay, kaç yaşındasın bilmiyorum ancak yazdığın metinlerden hayata dair çok fazla deneyim sahibi olmadığını çıkartıyorum. Hakaret ettiğin yorumların devam ederse daha fazla yorumlarını yayınlamayacağım ama şimdiye dek yazdıklarına kısa bir cevap vereyim:

Aklı başında kadınlar, hayatlarında sorun istemezler. Daha doğrusu aklı başında "insanlar" hayatlarında sorun istemezler. Bu yüzden bir kadın kendisine şiddet uygulayan, serseri türde bir erkeğe aşık oluyor ve her şeye rağmen onunla birlikte olmak istiyorsa ve "senin gibi" karakter açısından birine sırt çeviriyorsa, bu bahsettiğin kadın ya lise çağlarındadır ya da aklen/ruhen/mantıken sorunludur. Ruh sağlığı düzgün, aklı başında ve ne istediğini bilen bir kadın kendisine zarar veren ve kendisini yıpratan bir ilişkiyi sürdürmez. Bu erkek için de geçerli. Eğer bir insan, kendisine zarar veren bir ilişkiyi sürdürmekte diretiyorsa, ya bu ilişkiyi sürdürmeye zorunludur (ailevi şartlar gibi meselelerde ötürü) ya da ciddi psikolojik yaralara sahiptir.

Eğer dediğin gibi hiçbir kadın sana bakmıyorsa, mükemmel olmana rağmen, inatla bakmıyorlarsa sana, burada suçlaman gereken kadınlar değil sensin. Ya doğru kadınlara değil, sorunlu kadınlara aşık oluyorsun; ya da sandığın gibi mükemmel değilsin ve kadınlara bekledikleri türde bir ilişki sunamıyorsun.

Tüm suçu kadınlara atmadan evvel, iğneyi kendine batırmanı öneririm. Şahsen kendimden örnek verirsem, hayatım boyunca asla it kopuk tayfasından biriyle sevgili olmadım ve eşim de bana şiddet uygulayan biri değildir. Her kadın hakkında genelleme yapmadan önce, her kadını tanıman gerekiyor. Bu da mümkün değil. Tanıdığın kadınlar arasında umarım gönlüne göre birini bulursun.

Sevgiler.

Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Ya anladığım kadarıyla hep kötü tecrübeler yaşamışsın kızlar hakkında ve bu yüzden sitemkarsın biraz. Ama doğru kızın seni bulması için biraz sabretmelisin.

Evet, kızların geneli "Sorun sende değil, bende" gibi klişe cümleler kurar ama hepsi değil. Ben de "erkeklerin hepsi 'ya benimsin ya kara toprağın' gibi klişe laflar diyor" diyebilirim, tüm erkekleri bu şekilde genelleyebilirim ama tüm erkeklerin böyle olmadığını ikimiz de biliyoruz. Aynı şekilde, tüm kızlar da genellenmeyi hak etmiyor, aralarında biri mutlaka sana ve karakterine uygundur. Ama doğru kızı bulamadığın için diğer tüm kızları genelleyerek eleştirmekten vazgeçmelisin, bence.

Erkeklerin duygusuz olduğunu ve ilişkiyi kadınlar kadar yoğun olmadığını asla iddia etmedim, hatta "kadınlar şöyle yaşar, erkekler böyle yaşar" gibi genelleme cümleleri kurmaktan da çekinirim. Her insanın ilişkiyi yaşama tarzı birbirinden farklıdır.

Sadece bir kız arkadaşın olması gerekiyor. "Ama hiçbiri bu konuda bana şans vermiyor" gibi umutsuz ve karamsar bakma sakın hayata, zira kader muhakkak karşına o insanı çıkarıyor, bunun örneklerini çok gördüm çevremde. "Asla birini bulamaz" denilen arkadaşlarım bile evlendi. Sadece sabır. Yakında olmayabilir, yıllar sürebilir ama karamsar bakma sakın hayata.

Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Bu makaleyi yazmamın sebebi, bu olaya benzer bir yazı yazdıktan sonra bloguma ulaşan yüzlerce yeni okuru fark etmem. Bunun ne kadar ciddi bir konu olduğunu bu şekilde anladım. Her gün Google'da arama yapıp "Bekaret" başlığıyla bloguna ulaşan onlarca insan var, bu konuda soruları ve endişeleri var, bu ciddi bir konu olsa gerek. Ve üzerine bir yazı yazılmayı hak ediyor.

Ben de bunun üzerine "Bana Google üzerinden ulaşan ve bu konuda şüphe yaşayan insanlardan birinin ilişkisini kurtarabilir miyim acaba?" diyerek bu yazıyı yazdım. Yoksa benim bu konuda bir derdim, şikayetim olmadı hiç. Ki aldığım yorumlardan da bunu başardığımı görüyorum, birkaç kişi bu yazı sebebiyle bana teşekkür etti.

Ayrıca yine yazdığın son yorumda hakaret etmişsin, içinde hakaret geçen hiçbir yorumunu yayınlamayacağım, cümle ve kelimelerine dikkat et.

Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
ali KAYAALP dedi ki...

Çağatay arkadaşım, eğer noktalama işaretlerine biraz daha dikkat edersen yazdığın şeyler çok daha anlaşılır olur, sadece daha rahat okunması açısından söylemek istedim. Şimdi yazdığın yorumlara naçizane yanıt vermeye çalışacağım.

Yorum 1:

Belki biraz yüzeysel olacak yapacağım yorum şimdi ama benim için duygusallık ön plandaydı yine de buna rağmen öyle bir şeyleri konuşmak anlamında birine ihtiyacım falan yok da yaw yazıda geçiyor bırakın lütfen şöyle saçmalıkları ruhuyula sevmekmiş, ruh güzelliğiymiş bunu bekaret anlamında söylemiyorum alakası yok ama kendinizi böyle şeylerle kandırmayın bunların saçmalık olduğunun en güzel kanıtı direk yaşadıklarım tecrübe ettiğim şeyler kısacası durum bu : http://tigerbeatdown.com/wp-content/uploads/2010/11/women-never-date-nice-guys-like-me-i-hate-those-fucking-bitches1.jpg
Cevap 1:
Sen diyorsun ki, ben iyi yürekli iyi niyetli biriyim, kadınlara değer veriyorum ama kadınlar iyilikten anlamıyor, o yüzden ruh güzelliğidir, içten sevmektir falan bunlar palavra şeyler. Aşağıda yazdığın yorumlardan birisinde, şimdiye kadar tek bir ilişkin olduğunu ve bu tecrübenin de tam manasıyla bir ilişki olamayacağını söylemişsin. Açık konuşmak gerekirse, bu konuda yaşadığın tecrübe bana oldukça yüzeysel geldi. Buna karşılık olarak “çok iyi niyetli bir insan olduğum için kızlar benimle birlikte olmadı, o yüzden tecrübem yok” şeklinde bir cevap verebileceğini tahmin ettiğim için, şunu eklemek istiyorum. Kızlar “piç erkeklere bayılır” inanışı lise çağında ki ergenler için geçerli bir durumdur. Belli bir yaşa ve belli bir olgunluğa ulaşan kadınlar genellikle huzur ve güven bulabilecekleri ilişkileri tercih ederler, bu yüzden kaç yaşında olduğunu merak ediyorum açıkçası. Ya lise çağında bir insansın ya da liseden beri kızlar ile çok haşır neşir olmamışsın. Etrafında ki evli çiftlere bir bak istersen, bu evliliklerin hepsini piç erkekler mi gerçekleştiriyor? Dünyada ki iyi niyetli olan bütün erkekler bekar olanlar mı?

Yorum 2:

Yaw aynı zamanda yazık şu klişe söz burda da tekrarlanmış yok herkes versin de karım bakire olsun :D Kardeşim tek taraflı mı yaşanıyor bu iş de bunu bir erkek zaafiyeti olarak söylüyorsun?? Tamam bir erkek olarak benim için hiç önemli niye buna rağmen hiçbir kız beni kabul etmedi? Hadi cevabını versene bunların sözüm bunu söyleyen herkese ne kadar bencilce bir cümle olduğunun sen de farkındasın di mi??

Cevap 2:
Bir erkek olarak buna cevap vermeye şunu söyleyerek başlayayım. İlişkiler çift taraflı olarak yaşandığı için zaten erkeğin böyle bir şey söylemeye hakkı yok, önüne gelen her kızın seninle birlikte olamasını iste, elinden geldiğince çok kızla birlikte ol ve daha sonra ben kimseyle birlikte olmayan birisiyle evlenmek istiyorum de. O birlikte olurken çok iyi olan kızların hiç biriside, senin gibi erkekler yüzünden evlenemesin, ancak senin evlenmeye hakkın var, ne de olsa sen bir erkeksin ve cinsel isteklerin var, bunlarıda tatmin etmeye hakkın var. Ancak evleneceğin kız seninle aynı haklara sahip olamaz değil mi? Bana sağlıklı bir düşünce gibi görünmedi.

Sonra diyorsun ki, ben bekaret takıntısı olan birisi değilim, ancak buna rağmen kadınlar neden benimle birlikte olmuyorlar. Bir kadın seninle seni sevdiği için birlikte olacak, sevdiğin insan seni sevmiyorsa, bu konuda üzülmekte haklısın, buna hiçbir itirazım yok. Ama benim bekaret takıntım yok, bu yüzden kızlar benimle birlikte olmalılar diyerek ne düşünüyorsun ki. İlk aklıma gelen düşünce yapısı, “Türk erkeklerinin geneli bekarete çok önem veriyorlar, ben ise vermeyen çok az sayıda kişiden birisiyim, yani bir yerde eşsizim bu yüzden benimle birlikte olmalısınız” şeklinde oluyor. İyide sende bekaret takıntısı olmaması demek bir kadının seni sevmesi için sebep olabilir mi? Sevmek için hoşlanmak gerek, etkilenmek gerek, anlaşabilmek gerek, aradığın bir şeyleri bulabilmek gerek, bunların hiç birisi yokken ben bekareti önemsemiyorum, sevin beni demek ne kadar mantıklı olur ki sence? O zaman yarın şehir meydanına çıkıp, ben bekareti önemsemiyorum diye bağırayım, kızlarda oluk oluk bana doğru gelsin, sence bu mantıklı mı?

ali KAYAALP dedi ki...

Yorum 3:
Bana şunun da cevabını versene ya her yerimiz duygusallıktı, karakter anlamında ne ararsan vardı ee sonuç tek kişinin bile olmaması hayatımda. Bekaretle hiç alakası yok bu sorunun hani siz kızlar hep böyle bazı şeylerden şikayet edip hem de serseri, it, kopuk adamlarla birlikte oluyosunuz bunun adına ne denir ha????

Cevap 3:
Bu soruyu daha öncede sordun, yukarıda cevabını verdim. Ancak benimde sana bir sorum olacak, kendini neden bu kadar harika görüyorsun?

Yorum 4:
Şimdi bişey diicem de ulan tamam sevgiydi, saygıydı esas olan kadın değerliydi ama bunu böyle gördüğüm için kimsem yok hayatta bu anlamda hadi cevap ver bana bu durumdan şikayet etmiyo muydunuz yani normalde? Ne kadar çelişkili bir durum bu şikayet edilen, yakınılan durumun tersini kabul etmememek....

Cevap 4:
Hala aynı soru, yukarıda verdim cevabını.

Yorum 5:
Aslı "TILSIM" Palabıyık

Yaw sevişmek nedir bana onu söylesene bi millet yazıyor böyle kelimeleri ama o kadar üstü kapalı ki nedir bu kelimeden kastedilen???

Cevap 5:
Karşı cinsten ya da aynı cinsten insanların duygusal ya da duygusal olmayarak cinsel yönde birleşmesi durumudur.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Yorum 6:
Aslı "TILSIM" Palabıyık

Yaw sen harbiden salak mısın? Değilim işte lan takıntılı falan ulan böyle duygusal baktığım için olaya hayatıma bir kişi dahi hayatıma girmedi sen ve senin gibiler hala neyin şikayetini yapıyosunuz? Lan bu yaşıma kadar kimsem olmadı bu yüzden olacak gibi de durmuyor hani bir insanda aranan özellikler güven, sadakat vs. bunlardı?

Cevap 6:
O kadar mükemmel birisi olduğunu iddia ediyorsan tanımadığın insanlar hakkında böyle konuşamayarak işe başla bence. Öncelikle “Sen ve senin gibiler” diyerek harika bir ön yargı sergilemişsin. Madem kişilik, karakter olarak falan on numara bir insansın, bu neyin ön yargısı. Merak etme bu yazıyı yazan insanı öz ablam gibi severim ve eşi de gerçekten kişilikli karakterli on numara bir insandır, senin gibi on numara olduğunu sanan bir insan değil. Gerçek manada on numara bir insandır. Yani demek istediğim şu ki, burada yüklenmeye çalıştığın kişi, senin gördüğün liseli kızlar gibi kalp kıran bir insana gönül veren birisi değil. Tam tersi kişilik ve karakter olarak çok harika bir insanla evlenmiş birisi, o yüzden “sen ve senin gibiler” gibi ön yargılı etiketleri tanımadığın insanlara yapıştırırken iki kere düşün.

Yorum 7:
Üst üste çok mesaj gönderdim kusura bakmayın net ortamında veya hayatta öyle senaryolar yaratıyolar sanki tüm kadınlar sütten çıkmış ak kaşık lan sonuçta kadınlar da insan değil mi gerizekalılar neyin şikayeti yapılıyor ben hala anlamadım en basit klişe örnek dayaktan şikayet ediyorsun ama sana şiddet uygulamaiicak kişiyi de hayatına almıyorsun ne denir bunun adına cevap????

Cevap 7:
Hiç kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir, eğer birileri böyle senaryolar kuruyorlarsa, bu onların hatasıdır. Ancak her insan hata yapar, bu insan olmanın doğasında olan bir şeydir. Ancak yukarıda ki yazıda, kadınlar sütten çıkmış ak kaşıktır gibi bir şeye rastlamadım ben. Yukarıda ki yazıda bahsedilen şey, toplumsal bir probleme yardımcı olmak, bu konuda mağdur olan kadın ve erkeklere bir nebze olsun yardım eli uzatabilmek.

Yorum 8:
Aldatmam mam olumsuzluk ekiyle bitiyor cümle insanlar kör değilse bunu görürler değil mi mesela böyle insanlara bir şans dahi verilmezken hala şikayet edilen nedir evet cevap? Bu soruma mutlaka bir cevap bekliyorum.

Cevap 8:
Aldatmayan insanlar kimseyle birlikte olamıyor gibi bir şey yok. Senin mantığına göre, erkeklerin hepsi kız arkadaşlarını aldatıyorlar, senin mantığına göre kocaların hepsi karılarını aldatıyorlar.

ali KAYAALP dedi ki...

Yorum 9:
Blog yazarı neden Allaha gönlünüze göre versin falan böyle bitiriyosun yazıyı? Bırak Allahı, peygamberi falan da şunu diyecem toplumumuzdaki bütün bu olayların sadece din kaynaklı olduğunu mu zannediyosun? Toplumumuz sanılanın aksine o kadar dini etkisinde değil bence daha çok gelenek ve göreneklerimizle ilgili evet ama şu bir gerçek tabii dine kalsa kadın saçına baktı mı zaten onun adı saç zinası oluyo ama ben toplumumuzdaki bu anlayışın din kaynaklı olduğunu düşünmüyorum en azından doğrudan bir etkisi yok.
Cevap 9:
Arkadaş şu yazıya başlarken sakin sakin cevap vermek vardı aklımda ancak her yorumunla beraber sinir katsayım logaritmik artan bir sabitle çarpılıyor.
Resmen kazı koz anlamışsın. Yazar burada sadece, içinden geçen samimi bir dua etmiş. Sen ise olayı dini boyuta getirmişsin. Yazar olayların din kaynaklı olduğu ile ilgili bir şey söylememiş, sadece basit bir dua etmiş. Ancak sen kazı koz anlayarak, bu yorumunda konuyu toplumsal normlara çekmişsin.
Yorum 10:
Ayrıca yine konuyla ilgisi yok ama neden kızların kullandıkları cümlelerdir bunlar : "Seni arkadaş olarak görüyorum", "sana o gözle bakmamıştım" vs. duygusuz diye şikayet edilen taraf hani erkeklerdi ne demek oluyor böyle söylemek? Ha öyle konuşmak için özel birilerine ihtiyaç duyduğumdan söylemiyom tabi yine bunları sorun reddedilmek falan da değil ee hani erkekler senin anlattığın gibi duygusuz ve yaşayamıyodu bazı şeyleri? Evet lütfen bütün bunlara bir cevap sayın blog sahibi??

Cevap 10:
Bu cümleleri duyduğun zaman kalbinin kırılması normal tabii ki. Ancak karşıdaki insanın bu cümleleri duygusuz olduğu için verdiğini sanmıyorum. Bu cümlelerin söylenme amacı karşıdaki insanın sana karşı bir şeyler hissetmemesi ve seni elinden geldiğince kırmadan bunu anlatmak istemesidir. Sonuç olarak aşk, sevgi emri vaki şeyler değiller. Sevdiğin ya da hoşlandığın birisinden bu cümleleri işitmek tabii ki hoş değil ancak duygusuzluktan olduğunu düşünmüyorum bunların.

Yorum 11:
Hayır yanılıyorsun ben hayat hakkında her şeyi biliyorum her türlü olayı vs. yaşadım bunu iddia etmiyorum ama tabii ki birtakım yaşadığım tecrübeler, gördüklerim vs. var çevremize baktığımızda bile direk olarak birçok şey ipucu veriyor, çok uzak şeyler değil bunlar bizlere, evet biraz da yüzeyseldi, yorumlarım çok ayrıntılı anlatamadım bazı şeyleri sanırım o yüzden hakkımda böyle bir izlenime kapıldın ki normal de bu durum. Yalnız genelleme falan kesinlikle hiçbir zaman hayatta bu anlayış içerisinde olmadım, hatta hep eleştirdim bu şekilde düşünen insanları, çok basit ve bencilce dedim bu hep, böyle şeyler ama tüm yaptıklarıma(olumlu anlamda) rağmen hayatımda o tek kişi dahi yok. Böyle olunca da çok sağlıklı ve iyi düşünemiyorum bilmem anlatabildim mi? Yazdıklarım mesela tecrübelerim ya da gördüklerim tamamen kızların hepsi öyledir diye bir iddiam yok ama düştüğüm durum da biraz kanıtlıyor bu durumu yine genellemeyle falan ilgisi yok dediğimin. Umarım açıklayacı olabilmişimdir daha fazlası için sitem : www.cagataysen.net


Internet ortamında yorumlara falan baksan zaten bu genelleme olayının ne kadar abartıldığını falan görürsün direk, benim öyle bir iddiam yok yaşadığım kötü tecrübelere rağmen, ama bu durum da benim açımdan sonucu değiştirmiyor.

Cevap 11:
İlk defa bir yorumunda sana sempati duydum, sonunda çuvaldızı kendine batırmayı denemişsin.

ali KAYAALP dedi ki...

Yorum 12:
Peki son olarak şunun cevabını istiyorum evet aslında sen her şeyi çok güzel özetlemişsin hatta çok güzel bir hayat senaryosu üretmişsin aynı zamanda peki o zaman şikayetlerin, isyanların sebebi nedir? Bu durumda sorun yok ki zaten herkes kendine göre yaşıyo ve mutlu halinden peki öyliyse en başta seni böyle bir makale yazmaya iten nedir? Bir şeyler seni rahatsız etmiş ve kafanda soru işaretleri oluşturmuş ki böyle bir makale yazma gereği duymuşsun yanılıyor muyum? Şikayet ettiğin veya yakındığın birileri, bir şeyler olmasa bu makaleyi yazmazdın bence.

Cevap 12:
Yazarın bu yazıyı yazma amacı toplumun geneline oturmuş bir düşünce yapısı yüzünden, üzülen ve mağdur olan kadın-erkek insanlara yardım etmek. Bu yazı yazılmış çünkü hayat mükemmel değil, biz insanlar hatalarımızla onu mükemmellikten uzaklaştırıyoruz, ancak bu yazıyla okuyan insanların hayatının eskisinden biraz daha mükemmel olmasına yardımcı olmak amaçlanmış, tamamen yardım ve insanların bakış açısını genişletmek için yazılan bir yazı.

Yorum 13:
Kızlar genellemiyorum doğru insanı bulmadığım veya bulamadığım için ama gördüğüm ya da tecrübelediğim birtakım örnekler var demek istediğim sadece bu. Yaşadıklarım hatta elime fırsat geçse dahi sakın girişme diyor şimdi çok ayrıntıya girmenin de bir anlamı yok yani bu anlamda cesaret durumum tam tersine dönüştü.
Normalde genelleme lafından rahatsızım bile çünkü iyilik, kötülük göreceli olduğu gibi farklı olaylar farklı insanlarda farklı tepkilere neden olur ve sonuçta kadın da erkek de temelde insandır.

Hayatımdaki tek ilişki gibi olamayan ilişkide karşımdaki beni kabul etmesine rağmen zırvalayıp saçmalamıştı sürekli ve sonunda kısa sürede bitti tabi.

Cevap 13:
Çağatay kardeşim, insanlar farklı farklı, böyle olunca da herkes herkes ile yapamıyor, yazarında dediği gibi, kendini hayata ve ilişkilere karşı kilitlemeye çalışmamalısın bencede.

Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Tal-Amera dedi ki...

Çağatay, mesajlarını imla düzensizlikleri yüzünden okumakta zorlansam da anladığım kadarı ve senin de aralarda belirttiğin üzere yalnız ve "ümitsiz" bir durumdasın.

Evden çıkmadan ümitsizce oturmak ve "kimse beni anlamıyor, sevmiyor" demenin kimseye, özellikle de sana, bir faydası yoktur. Seni sevecek, ilgi gösterecek bir kız bulabilmek için öncelikle insan içine çıkmalı ve medeni dünya kurallarına göre insanlarla iletişime geçmelisin.

Gidip bir kıza durup dururken "ben bekareti önemsemiyorum, kimseyi de aldatmam..." gibi cümleler söylediğin zaman karşı tarafın zihninde "hadi yiyişelim" yanıtını vermekten başka bir şey yapmamış olursun. Seninle ilgilenecek, sevecek bir kız bulmak için öncelikle karşı tarafı bir cinsellik objesi olarak görmemen gerek. bir kız bekareti önemsemese ve evlenmeden de cinsel birlikteliklerde bulunsa dahi duygusal bir bağ arar karşındaki insan ile. Eğer sen olayı sadece yatak odası,kanepe şekline indirger isen karşındaki kadınlardan "genel eve git, elizabeth ilgilensin seninle" şeklinde yorumlar alırsın ancak.

Eğer kadınlar ile iletişimde sürekli iteleniyorsan ve yalnızlık düşüncen bu bahsettiğin kadar ümitsiz bir halde ise öncelikle bir uzman hekime danışmanı ve ondan tavsiyeler almanı öneririm. Zira bu şekilde devam ederek kendi yaşantını sürekli mutsuz kılarsın. Bu şekilde bir döngüde görücü veya başka bir şekilde bir eş bulsan dahi yine mutlu olamaz ve hatta kendini daha kötü durumlar içine (eşimden mutlu olamadım dışarı bakayım) sokabilirsin.


Yaşadığın tecrübeler nelerdir, şu anda ne tür bir hayatın var bilmiyorum ancak eğer kadınlarla mutlu bir yaşam sürmek istiyor isen öncelikle aynanın karşına geçip kendinle yüzleşmen gerekiyor. Kızların sende neyi "beğenmediğini" tespit etmen ve o konuyu düzeltmek için gerekli çabayı sergilemek senin ileriki yaşantında kadın erkek ilişkilerine daha sağlıklı bakmanı sağlayabilir. Aksi takdirde şu anda olduğu gibi sıkıntılı bir bakış açısı ve kızgınlık engelinde takılı kalırsın.


İleride umarım çarşıda meydanda koluna takıp mutlu mesut dolaşabileceğin birisini bulduğun bir hayatın olur...

Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Melih Coşar dedi ki...

Çağatay arkadaşım. Senin durumundan bir zamanlar muzdarip biri olarak seninle birebir konuşup sana sonunda mutlu sona ulastigimi anlatmak isterim. Bu konuda yazar arkadasimin, eşinin ve Ali kardeşimin de katkısı olduğundan ötürü bunu onlara bir borç bilirim. :)

Tal-Amera dedi ki...

Çağatay Sen,

Daha önce de belirttiğim gibi yazılarında bulunan yazım bozuklukları ile uğraşıp anlamlı cümleler oluştururken edebiyat doktoramı verdim sayende.

Yazılarında bahsettiğin düşünceler senin için normal gelse dahi psikoloji bilimi içerisinde problemli olarak sınıflandırılıyorlar. Freud görse senin üzerinde kesinlikle çalışmak isterdi.

Taksim ortasında kızlar tarafından tecavüz edilme fantezisi, tecavüz etme fantezisi kadar sağlıksız bir düşünce yapısını göstermekte.

Bunun üzerine kimse benimle ilgilenmiyor manasına gelecek yorumlar yazıp ardından evden dışarı çıkmıyorum diyorsun. Evden dışarı çıkmamak, ancak bir yandan da sürekli "kadın yok ki sevişelim" minvalindeki cümlelerinden anladığım kadarı ile ciddi seviyede sosyal fobilere sahipsin.

Daha önce hiç bir kadınla duygusal ve/veya cinsel bir deneyim gerçekleştirdin mi bilmiyorum ancak burada ve sürekli link verdiğin sayfanda bahsettiğin beyin ve psikolojiye sahip birisi olarak, ya karşı cins ile iletişim ve ilişki konusunda deneyimsiz olduğunu ya da “fubar “ seviyesinde beceriksiz ve bencil bakış açısına sahip birisin.
Kişisel olarak ben oyumu ikinci seçeneğe veriyorum. Zira mesajlarında “yüzde yüz haklı olmama rağmen” diye başlayan düşüncelere sahip birisin ve bu tür bir bakış açısına sahip olan biri ile hiç bir konuda sağlıklı iletişime geçilemez. Uzunca bahsettiğin ilişki geçmişine bakılırsa bu düşüncem daha mantıklı geliyor.

Kadınlara sadece şişme bebek gözü ile bakan ve en nemfoman kadınların bile sevmediği “pelin sevişelim mi” şeklinde girişleri yapan/yapabilen birisi olarak gözüküyorsun bana. Bu bakış açısını da kendi anlattıkların doğrulamakta.

Evinden çıkmadan, kendini dünyadan yalıtarak geçirdiğin hayatında kadınlar hakkındaki bu “kesin” görüşleri nasıl elde ettin ve kadınları “tek tip duygusal ve cinsel bakış açısına sahiptirler” şeklinde nasıl sınıfladın acaba? Dünyada yaşayan yaklaşık üç küsür milyar kadının her birinin ayrı ayrı psikolojik ve fizyolojik farklılıkları var. Bunların her biri yine bir birinden farklı milyarlarca erkekteki farklı fiziksel ve psikolojik kriterlere göre bir eş (gavurun mate dediği) arıyor. Bulduğunda da yine bambaşka talep ve isteklere sahip oluyorlar.

Milyarlarca insanı tarayamadığına göre dışarı çıkmadığın evinden bu şekilde büyük laflar etme bence.

Bunun dışında bence sen tecavüzün ne olduğunun da farkında değilsin. Tecavüz dediğin sana zorla yapılan cinsel saldırıdır. Öyle izlediğin porno filmlerde gördüğün gibi seksi hatunların kucağına oturması şeklinde gerçekleşmez. Taksimin ortasında tecavüze uğrasan bir bisküvi kutusuna saklanma ihtiyacı hissedersin. Tecavüzün ne olduğunu öğrenmek için porno sitelerini değil haber/araştırma sitelerini incele derim ben.

Bu başlıktaki yazının ana konusu ikili ilişkilerde bekaretin değil sevginin önemli olduğu hakkında idi. Ancak görülüyor ki sen bu haberi “bekaret, karı, seks, ozbir” şeklinde okumuş gözüküyorsun. Kadınlara karşı bakış açını değiştirmedikçe de sitende bolca kendine acındırdığın yalnızlığa devam edersin.

Bu siteyi bir daha rahatsız etme, bana da özelden ulaşmak istiyorsan adresim : prismaa4@gmail.com buradan bana uzuuun uzun yazabilirsin. Danışma saatlerim hafta içi 08:00 ile 16:00 arasındadır.

ali KAYAALP dedi ki...

Öncelikle tecavüz mevzusundan gireceğim, senin için tecavüze uğramak sanırım bir şekilde cinsel ilişkiye girme umudu ya da bir tür fantezi. Tecavüz mevzusu, karşı cins istemediği zaman zorla ve güç kullanılarak yapılan cinsel birleşmedir, iki taraf birden bunu istersen bunun adı tecavüz olmaz, gönüllü şekilde ilişkiye girmek olunur. Kısaca demek istediğim o ki, senin bu abazanlık ile bir kadın tarafından tecavüze uğrama ihtimalin yok. Bir erkek seni zorla tutup hallederse, o zaman anlarsın tecavüz neymiş.

Kadının mı cinsel isteği daha fazla, yoksa erkeğin mi cinsel isteği daha fazla bunu bilmiyorum, ama cinsel istek iki taraf içinde olan bir şey sana bunun garantisini verebilirim. Türkiye’de ki kızların büyük çoğunluğu cinsel anlamda isteklerini ya da bu konuda aktif olma eğilimini açık açık gösteremiyor. Çünkü bunu yaptığı zaman birçok erkekten “Sen bunları nerden biliyorsun, daha önce kaç kişiyle yattında öğrendin, önüne gelene veriyor musun, kızım sen orospu musun” gibi tepkiler alıyor. Eğer gerçekten kendini ve bedenini tanıyan, kendine güvenen, toplumsal tabular ve normlardan sıyrılmış bir kadınla birlikte olursan, kadınların cinsel anlamda ne kadar arzulu ve aktif olduğunu görebilirsin.

Bu arada kadınlar cinsel anlamada ne istiyor soruna gelecek olursak, kadınlarda erkekler gibi farklı kişiliklere ve karakterlere sahiptir. Kadın erkek fark etmez her insanın cinsellik anlayışı farklıdır. Kimi insan duvardan duvara küfürleşerek sevişirken; kimisi daha sakin ve romantik bir cinsel birleşmeyi tercih eder, meşrebine göre kırbaç deri yada acı verici aletler kullanan bile olabilir. Bu tamamen kişinin kendi zevki ve isteğine bağlı bir durumdur. Kadınlar cinsellikten şunu ister diye kadınları tek bir kalıba sokamazsın.

Adsız dedi ki...

Sevgili Çağatay, yazıyı okudum sonrasında üşenmedim buralarda ne dönmüş diye tüm yorumları da okudum.Hatta yorumları bu denli okumamın sebebi de senin art arda attığın mesajların.Sana ne cevap yazarım ederim diye düşünmekten yorum yazamıyorum bilesin.Çünkü yazı ne anlatmış, sen ne anlamışsın, sana ne cevaplar verilmiş açıklamalar yapılmış, sen yine ne anlamışsın ya da hangi kafadasın, diye uzar da uzar bu.

Lorean dedi ki...

Çağatay, sana şunu sormak istiyorum:

Şimdi aşırı kilolu, çirkin, senin hiçbir şekilde çekici bulmadığın, ilişkiye de girmek istemediğin bir kızla sınıf arkadaşısın. Kız gayet iyi bir kişiliğe sahip, ama işte çekici değil. Kız, sana aşık olduğunu söylüyor. Sen ne yaparsın?

İkinci bir senaryo daha:
İnternette bir kızla tanıştın. Kız sana fotoğraflarını yolladı, çok güzel bir kız. Ona aşık oldun, ilişkin epey ilerledi. Ama sonra ortaya çıktı ki, o kız aslında 60 yaşında, çirkin bir kadınmış. "Oooh, bir kadının tecavüzüne uğradım!" diye kendini iyi hisseder miydin?

Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cagatay Sen dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

Benimde erkek arkadasim eski sevgilimle sevistigimi ogrendi ama bakireyim bekaretim bozulmadi sadece sevistik ama bunu bile kaldiramiyor surekli aklina geldigini soyluyor bazen bana bunun icin ''sen temiz degilsin'' bile diyor ama beni sevdigi icin birakamadigini vazgecemedigini bensiz yapamayacagini belirtiyor.Kendisi baki bir erkek ve benden once sevismemis.Biz onunla bi takim seyler yasadik ve cok guzeldi onu cok seviyorum herseyden cok ama bu geçmiş ona cok cok aci veriyor zaman zaman gizli gizli agladigini ogreniyorum ne yapicami bilmiyorum onu birakmak istemiyorum ama nereye kadar gidecek böyle onsuz nefes bile alamazken nasil vazgecebilirim ondan ?

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

"Sen temiz değilsin" demesi kadar ağır bir cümle yok önce. Sınırlarını çiz. Senin, o hayatına girmeden önce bir hayatın vardı ve geçmişin sana aittir, kimseye geçmişin üzerinden hesap vermemelisin.

Sevgilin olduğu için, erkek arkadaşına sadece şimdinin, şu anın hesabını vermek zorundasın. Hesap vermek derken, birbirinize sadık olmak, ihanet etmemekten bahsediyorum. Şu anını (ve kaderinizde yazılıysa geleceğini) sahiplenebilir erkek arkadaşın, sen de onunkini. Ama geçmişinde yaptığın hiçbir şeyden seni günahkar ya da suçlu tutamaz, tutmamalı. O zaman da o insanı seviyordun, bunları yaşamak istedin ve yaşadın.

Ayrıca kirlenmek ne demek? Böyle saçma bir şey olamaz. Bir erkeğe dokunmak, bir erkeği sevmek niye kirletsin ki seni? Erkeklerin hepsi kirli o zaman?

Ayrıca erkek arkadaşınla anladığım kadarıyla bir şeyler yaşamışsınız, güzelmiş. Ama evlenmeden yaşamışsınız bunu, yani erkek arkadaşının esas rahatsızlık duyduğu şeyi erkek arkadaşın şahsen kendisi de yapmış?

Erkek arkadaşınla, Allah korusun, ayrılsanız bu yaşadığınız sevişme erkek arkadaşını da kirletmiş olmaz mıydı? Senden sonra çıkacağı kıza "Ben bundan önceki kız arkadaşımla sevişmiştim" dediği anda, senin şu yaşadığının aynısını kendisi de yaşamış olmaz mı? O zaman niye seninle evlenmeden sevişiyor ama sen bunu başkasıyla yaptığın için seni yargılıyor? Tam kuramadım cümleleri ama yaptığı bencillik. Madem prensipleri ve kuralları olan biri, sana da evleninceye dek dokunmamalıydı. Sana dokunduğu anda, senin önceki sevgilinde yaşadığını o da yaşamış oldu. Senin "bakireyim ama seviştim" demeni kabullenemediği halde, başka kızların kendisini "bakirim ama seviştim" dediğinde niye kabulleneceğini düşünüyor? Çünkü toplumun bu konuda hala aşamadığı noktalar var.

Beni iyi dinle hemcinsim. Sana tek bir öğüdüm var, dinlemeye değer bulur musun bilemem. Bir erkeği çok sevebilirsin, o da seni deli gibi sevebilir ve birbirinize sırılsıklam çılgınca aşık olabilirsiniz ama mutlu ve huzurlu bir ilişki arıyorsan sevginin yanında mutlaka saygıyı da ara ilişkilerinde. Sevgilinle konuş. Ona onu sevdiğini söyle ama bir daha senin geçmişini aşağılayan, senin seçimlerini yargılayan yorumlarda asla bulunmamasının altını çiz.

Sana ve kararlarına saygı duymalı. Eğer bunu şimdi yapmıyorsa, gelecekte de yapamayacak demektir. Şimdi duyduğun "sen temiz değilsin" lafının çok çok çoook daha ağırlarını ve çok daha ağır hakaretleri duyabilirsin geleceğinde. Çünkü biriken zehir şu an aşkınızın gücüyle yansıtılmaz sevdiceğe. Ama gelecekte bir anda yıllardır birikmiş zehirle karşılaşabilir, sağlam sandığın temellerin hep o kuşkuyla kemirildiğini fark edebilirsin.

Özetle şunu söyle ona, seni seviyorsa bu konuyu bir daha açmamalı ve bu konuya dair hiç şüphesi kalmamalı. Bir daha asla sana "temizlik" gibi saçma bir konudan saldırmamalı. Bunu aşacaksa sana varmalı, yoksa hiç zorlama. İnan bana, her gün aşağılandığın bir gelecektense ayrılık acısı çektiğin şimdiki zaman daha iyidir.

Adsız dedi ki...

O senin genisligin. kiz kadar bekaret erkek icinde onemlidir. Erkek bakir bayan ise bakire olmalidir. Eger dini inancinizi bilmiyorum dilde her insan musluman lakin gercek bir musluman boyle inanmasi gerekir her turlu fuhus ve zinayi kiniyorum.

ali KAYAALP dedi ki...

Adsız, o kadar dini bütün bir insansan bu yazıya neyi ararken ulaştığını da söyleyebilir misin?

Adsız dedi ki...

Peki her şey tamam kabul sonuçta geçmişte o kişiyi sevmiş aşık olmuş cahillik yapmış ve ya olumsuz düşünememiş bu iki kişi evlendi ikisi de bakire değil ama toplum olarak erkeklerin bakir olup olmamasını pek takmıyoruz değil mi? Erkeğin kafasında eğer soru işaretleri kalmışsa ya bir yerde konuşur duyulursa yayılırsa ve ya denk gelip yüz yüze bakıp karşı taraf bildiği halde evlenen erkeğin ruhu duymazsa ve ya yüzüne gelip sırf fesatlık olması için söylerse bu açıdan da bakın biraz olaylar çok farklı son bulur yani

Adsız dedi ki...

abi bakire olmayan bir kadını ben nasıl çocuklarımın annesi yaparım, nasıl helalim, namusum derim. bi gidin gözünüzü seveyim. burada ''bekaret mi kaldı yeaaa'' diyen insanların mezhepleri konya ovası kadar geniş maşallah.
açık konuşuyorum bakire olmadığını öğrendiğim sevgilimi direk terk ederim, ne kadar sevdiğim umrumda değil. üstüne babasını da ararım durumu anlatırım. haberi olsun adamın.
evlenmişsem ve bakire çıkmazsa sabaha kadar dövüp sabah babasının evine gönderirim.
namus 2-3 damla pembe kandır arkadaşım bize göre. bu ülkenin erkeklerinin %90'ı bekareti önemsiyor. önemsememek modernlik değil bunu kafanıza sokun. hayvanlardan ne farkımız kalır yoksa. hayvan da her önüne gelenle sevişiyor. ne farkın var? namus bekarettir.

Adsız dedi ki...

şuan saatler 04:34 gösteriyor ve ben buraya nasıl bir pisikolojıyle yorum yazıyorum bılmıyorum cok kotuyum bunu ıyı bılıyorum konusucak birileri arıyorum durum okadar kötüki bu durumu konusmak bile zor seviyorum çok seviyorum beraberlıgımız mukemmel gıdıyor ama ne varkı su dakıkada ogrenıyorumkı gecmıse sevdıgım ınsanın bır ılıskısı olmus bunu yazmak ne kadar bılıyormusunuz ben bır erkegım ve mızacım bıraz maçodur oyle derler oyledır cıddıyımdır mesafelıyımdır su durumda nasıl bır pısıkolojıdeyım bılmıyorum ruhum gıtmıs beynım agrıo sevdıgım kadın tenı baskasıyla paylaşılmış bunu yazmak cok zor bunu soylemek ben aglıyorum suan böyle bir acı yok kalbım paramparça hıslerım benlıgım napıcam ben bılmıyorum bılmıyorum cok kotuyum

Adsız dedi ki...

Öncelikle merhaba. O kadar güzel yazmışsınız ki ağzınıza yüreğinize sağlık. Ama bu yazıyı defalarca okusalarda anlamayacak olan sizin dediğiniz gibi iki yüzlüler çok. Bende bakire değilim ve bu bi nevi kandırılarak istemeyerek oldu. Çok sevmiştim olayın üstünden 2 sene geçmesine rağmen hâlâ hayatım zindan gibi sanki. Ne zamam bi evlilik hayali kursam kapkara oluyo her yer sanki. Benimde çok hatam oldu ama bekaret kaybetmeyi istediğim en son şeydi. Ondan sonra hiç bi erkekle değil beraber olmak sevgili olmaya bile cesaretim olmadı. Fakat konuştuklarım oldu ama kim sevgili olma fikriyle yanaşsa ben ondan uzaklaşır oldum. Şimdi konuştuğum birisi var sonumuz ciddi mi olucak onu bilemem tabiki ama ona haksızlık yapıyormuşum gibime geliyo. Sizce ne yapmalıyım. İçim parçalanıyo günden güne..

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Düşün, uzun vadeli bir ilişki yaşayacaksan en az 50 yılı birlikte geçireceksin bu insanla. Bu kişinin iyi niyetli, dürüst, sevgi dolu, zor günlerde yanında olan, sana ve kişiliğine saygılı vs vs biri olmasını istersin. Bu özelliklere sahip birini sırf "Aa bakire değilmiş" diye reddeden biri ne kadar doğru bir seçim olabilir? Seni sen olduğun için kabul eden biri, geçmiş yüklerinle seni yargılamak bir yana, sana destek olmalı.

Ben en az 6 aydır beraberseniz ve onu yeterince iyi tanıdığına eminsen, bence ona bu konuda dürüst olabilirsin. Yine de tavsiyemi yerine getirmeden önce yüreğinin sesini dinle, iç sesin doğru ya da yanlış anda olduğunu fısıldayacaktır.

Adsız dedi ki...

Bakin arkadaslar, bu tur laflar bakire olmayan kizlardan duyabilecegimiz kendini avutma laflaridir. Seviyorsan sorun degilmis bilmem neymis. Bakire olmayan kizla evlenilmez evlenen adamdan da adam olmaz. Simdi bunlar kultursuz gerikafali damgasi da yapistirir ama lise ve universite sinavlarinda ilk 100 e girmis gayet modern bir erkek olarak bunu soyluyorum, bakire olmayan kizi an erkek acizdir, erkek gibi erkek degildir. Kizlar da akilsiz hemcinslerimin beynini daha cok yikar bu gidisle, seviyorsa onemi yokmus hadi len ordan cocugumun annesi yapacagim kadini kimin nerde naptigi belli olmayacak ben de onu alacam dunyada kiz mi kalmadi ulan

Adsız dedi ki...

İlk yüze girince "modern" olunduğunu da ilk defa duyuyorum. Bu lafın bile beyninin ne kadar vasat halde olduğunun göstergesi aslında.

Bakire kızla evlenenden adam olmaz deyip kendini "adam" mı sandığını düşünüyorsun. Modernlikten anlamadığın gibi adamlıktan da anlamıyorsun.

Zaten senin gibi akıllı ve "moderen" erkekler saf ve temizsiniz, kızları ayartıp yatağa atanların hepsi salak erkekler değil mi? Kızların da tamamı orospu ruhlu sana göre değil mi?

Sana kültürsüz ve geri zekalı damgası vuranlar gayet haklılar. Çünkü daha kültürün ve zekanın ne olduğundan haberin olmadan bu şekilde millete ders vermeye kalkıyorsun. Zekan ve kültürün olsa en başta insanlarla nasıl konuşacağını bilirsin, toplum ortasında lanlı, manlı konuşmazsın.

O test sorusu çözmekten başka bir işe yaramayan beyninin algılamayacağından eminim ancak yine de Bilal'e anlatır gibi sana anlatayım.

Senin gibi boş kafalar yüzünden senin gibi boşbeleş erkeklerle evlenme aşamasına gelen kızlar doktorlara gidip zar diktirme ameliyatı yaptırıyor, ya da işini sağlama alıp başka yollardan cinsel münasebete giriyor. Sende sonra evlenince "ben bakire ile evlendim bu nedenle adamım" diyorsun?

İşte olayın hiç düşüncenle alakası yok Bilalcim. Namus kavramı, "çocuklarımın anası" düşüncesini bir zara bağlıyorsan başın çok ağrır ileride, zira ahlak ve namus anlayışın baştan çürümüş vaziyette.

Bakire olarak evlendiğin kişi senden önce on kişi ile ters ilişki yöntemiyle birlikte olmuş, bu şekilde fiziksel bekaretini korumuş ise ne yapacaksın? Kendini bakire ile evlenen "adam" olarak şişirecek misin yine? Sen kendini adam sanarken daha en baştan kandırılmış olacaksın. Çünkü sen karşı cinse sadece bir zar tabakası kadar değer veriyorsun.

Sen çocuklarının annesinde dürüstlük ve ahlaki namus/onur mu arayacaksın, yoksa bir zar parçasının sağlam olup olmamasına mı?

Büyük ihtimal o boş kafa ile sadece zara bakacasın yine.

unutulmuş devrinden kalma "modern" homo erectus arkadaşım son olarak senin gibi canlıya dürüst kız yok "ulan" zira düzgün kızları adamlara veriyoruz biz.

ali KAYAALP dedi ki...

Modernliği ezbere dayalı bir eğitim sisteminde, başarının sabahtan akşama kadar ineklemek ile doğru orantılı olduğu bir yerde alınmış dereceye dayandırdığın için, zaten bir şeyleri doğru değerlendirmeni, düzgün analizler yapmanı beklemiyorum. O dediğin sınav sistemleri kültürü, insanlığı ölçmüyor maalesef. Geri kafalı olanları elemiyor ki, bu sayede senin gibi sığırlar da bu sistem içerisinde başarılı olabiliyor. Kaldı ki senin bu rezil Türkçe ile bu kadar bilgi ağırlıklı bir sınavda ilk yüze girme imkânın yok.

Sen önünden geçen her kadına taciz eden gözlerle bakan o adamsın, sen Türkiye’de öldürülen binlerce kadının katilisin, sen şiddete uğrayan kadınları görmezden gelen o vicdansız adamsın. Adalet anlayışı olmayan, kendinden başkasını düşünemeyen şeref engelli o yaratık sensin. Sen nefretsin. Sen bakire olmayan kızlardan nefret edensin. Sen başka ırktan insanlardan nefret edensin. Sen eşcinselleri öldürmek isteyen ve bunu çekinmeden açık açık dile getirebilen o potansiyel katilsin. Sen sevgiyle yapılan bir eylemi bile orospuluk olarak adlandırabilecek sığ görüşlü insaniyet yoksunu adamsın. Sen milletin karısını kızına laf atıp, taciz ettikten sonra, seninkine yapılınca cinayet işleyen iki yüzlü psikopatsın. Sen ateistlerin annelerine açık ara küfür etmekten çekinmeyen o adamsın. Bütün bunlardan daha acı olan ney biliyor musun? Bunların hepsinden sonra sen kendini ahlaklı sanıyorsun. Ancak yer yüzünde yaşayan en aşağılık insanların sen ve senin gibiler olduğundan bîhabersin.

Başkalarına adam değil, erkek değil derken. İçten içe erkek olamadığın korkusunu yaşayan o kendine güvenmeyen adam sensin. Kendine olan güvensizliğini, kendine güvenen erkekleri aşağılayarak ve tırnağı olamayacağın kadınlara “orospu” diye söverek bastırmaya çalışan adamsın. Sen kendine o kadar az güveniyorsun ki, bir kadının koynundayken, onun senden başkasını düşündüğü fikri ve korkusuyla yaşıyorsun. Bunu kabullenemediğin için, erkek olamadığın için kadınlara orospu, kendine güvenen gerçek erkeklere de “erkek değil” diyorsun. Ama kendin içten içe hep bu zavallılıkla mücadele ederek yaşıyorsun. Ne kadar o kadınlara çamur atıp, tırnağın olamayacağın erkeklere hakaret edersen et senin “bir zavallı, bir hiç” olduğun gerçeği asla ama asla değişmeyecek.

Sana bir kadını sevmenin nasıl bir şey olduğunu anlatmak isterdim, sevdiğin kadınla birlikte vakit geçirip, beraber gülmenin, birlikte eğlenmenin değerinin birkaç dakikalık zevkten daha büyük olabileceğini, iki damla kandan daha değerli olabileceğini anlatmak isterdim, ama sen anlayamazsın. Sen zarasın, sen insanların kendini güvende hissetmemesinin sebeplerinden birisin. Ne kadar anlatırsam anlatayım asla anlamayacak birisin sen. Sen insanlığın yakınından geçmeyen, eşeklerden daha aşağı bir varlıksın.

Adsız dedi ki...

Aynı durum bended var kız arkadaşım bakire değil. Duydugumdan beri beynimi virüs gibi yiyor. Çıkmazdayim bunu kızlara yapan erkeklerin allah belasını versin ben elini tutmaya korkar iken haysiyetsiz adam kıza en büyük kötülüğü yapıyor. Ikimızde çok seviyoruz. Sindiremedim ayrılmayı düşünüyorum.

Adsız dedi ki...

Okuduğum okulda kız arkadaşımı tanımadan önce 10 günlük bir arkadaşım vardı yani çok samimi değildik ama çocuğun bir kötülüğünü yanlışını duymadım ardından kız arkadaşım oldu ve onunla dolu dolu 61. günümü geçiriyorum şuan yalan yok çok mutlu gidiyor seviyorum bağlandım ama 3 gün önce bu 10 günlük tanıdığım arkadaşım bana o kızın kötü birisi olduğunu ondan ayrılmamı istedi nedenini bir hayli zorda olsa öğrendim kız arkadaşımla yattığını onu bozduğunu öğrendim az önce dediğim gibi kızı seviyorum bağlandım ve bu soruyu hiç çekinmeden böyle bir şey yaptın mı bakire misib kızlığın bozuk mu diye sordum ona zorda olsa bunu başarıp sordum ama kız arkadaşım ısrarla hayır böyle bir şey yapmadım dedi bende her ailesinden aldığı terbiyeye annenin koruduğu kendi namusu kız kardeşin üzerine yemin etmesini de istedim ve buna da yemin etti gel gelelim bu 10 günlük tanıdığm erkek arkadaşa dedim ki kıza sordum yapmadım böyle bir şey diyor ve üstelik yemin ediyor dedim arkadaşım da hafif bir tebessüm ile yalan söylüyor inandın mı sende ona der gibi konuşuyor benimle allah rızası için yardım edin aydınlatın beni kime inanmak gerek benim ya ben bu kızla evlenmek gelecek kurmak istiyorum ama ya yapmışsa böyle bir şey ki ben ona hani yeşil ışıkta veriyorum bak olmuştur hatalar olabilir hayatımızda ben seni her şekilde kabul ediyorum bunu unutma vs. gibi hatırlatmalarda bulunuyorm bana söylemediğin bir şey var mı diye ısrarla her defasında soruyorum ve oda her defasında yok ne olabilir ki deyip duruyor erkek arkadaşıma döndüğüm zamanda yaptık kardeşim senin harcanmanı istemiyorum bunu yapan yarın başkasıyla da yapar deyince çıldırmamak elde değil özetle ben bu kızla gelecek düşünüyorum kurmaya çalışıyorum ama korkuyorum işte bu laf var ya bunu yapan yarın başkasıyla da yapar diyor ya aklımı hem bu yiyor hemde kız arkadaşım yaptı da kaybetmemek için yapmadım mı diyor yada harbiden yapmadı mı lütfen aydınlığa kavuşturun beni kafamı aklımı yemek üzereyim ?

Adsız dedi ki...

Sevgilim bana bu sitenin sekmesini gonderdi okumam icin. Tum yorumlari okudum. Bu bolum hala etkin mi hala? Etkin ise yazacaklarim var.

Tesekkurler.

Adsız dedi ki...

Aslında ben de yazarın beş sene önce yazdıklarına bugün beş sene sonra katılabilirdim. Yani bekareti bi kan pıhtısında aramak bana pek mantıklı gelmiyor. Buraya yazdığıma gör bir "ama"m var. Ama varsa yürekte bi burukluk vardır.
Size şöyle bi özet geçeyim.
Bir kadını yıllar boyunca seversin. Çocukluğundan başlar bu. Ama bu sevgin karşılıksızdır. Sonra onu sevmenin başlı başına bir mutluluk olduğuna inanmaya başlarsın. Onun kimle birlikte olduğunu sürekli görürsün. Hayatın kargaşasında sürekli karşına çıkar, hatta onu başka birisinin kollarına sarılmış güzel yüzündeki gözlerini gecenin karanlığında sana bakarken de görebilirsin. Uzunca sürmüş bir ilişkiden çıkmıştır. Onun adına mutlu olursun zira ayrıldığı kişi yüzüne bakıldığında mideni bulandıracak birisidir.
Aradan üç dört ay geçer pat bir telefon. Arayan o'dur. Ne diyeceğini bilemezsin sanki konuşmayı unutmuşsundur. Telefonu açar açmaz ben seni hiç unutmadım demek istersin. Ama çıkmaz ağzından. Zamanla telefonla görüşüp buluşmaya başlarsınız. Birlikte bir şehrin gidilebilecek neresi varsa görürsünüz. Sen ya da o yoktur. Siz vardır ikiniz için de... Uzun süre birlikte gezer tozarsınız. Sonra tayinin başka bi yere çıkar oraya gidersin. Bekle dersin bekle, her şey çok güzel olacak... Her bir fırsatı değerlendirip mesafelere aldırmadan zırt pırt onun yanına gidersin. Ve ona her şeyini anlatırsın ondan öncesi ondan sonrasını.. Sonra bir sevgililer günü gelir o kadar heyecanlısındır ki normalde diğer insanlara da özel olan şeyler sana çok özel gelmez ama biriyle geçireceğin ilk sevgililer günüdür ve o biri de o'dur. O senin inandığın tüm güzellikler. Adalet iyilik doğruluk saflık... Ona cüzdanının elverdiğince iyi bi hediye alırsın. O gün gelir sabahtan akşama dek gezer dolaşırsınız. Ve günün sonunda ona aldığın hediyeyi verirsin. Çok beğenir veyahut beğenmese de sen bunun farkına varmazsın. Sonra hayatında ilk defa biriyle birlikte olursun ve onun senden aylarca gizlediği şeyi öğrenirsin. Ve inandığın tüm değerlere hayatın pisliği bulaşır. Onu affedemezsin affedemeyeceksin de. Sadece bir süre daha yanında olmaya mecbursundur.
ve sonuç olarak ne birini sevebilirsin artık ne de birine güvenebilirsin. İşte bir insanın ömrümün gülen kısmını bitirmek bu kadar kolay.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Salı, Mart 24, 2015 6:22:00 tarihinde yazan adsız. Sen daha sevdiğin kıza ve onun sözüne güvenemeden nasıl onunla hayat kurmayı bekliyorsun ki? Kızın lafı yeterli gelmiyorsa, şüphedeysen, çocuğun dedikleri aklını kurcalıyorsa olmaz bu iş.

Adsız dedi ki...

24 yaşındayım. 1,5 seneden beraber olduğum kızın bakire olmadığını öğrendim. Ciddi düşündüğüm kızdan böyle bir haber duyunca baya kötü olmuştum. Bu yaşıma kadar bu konu üzerinde hiç düşünmüşlüğüm yokken direkt tadarak yaşadım. Düşündüm: Bekaretini verdiği erkeğe kim bilir neyler, dedi. O erkekle nasıl şehvetli gözlerle temas kurdu. O an ona nasıl mutlu mutlu baktığı, aklımdan film şeriti gibi geçti. Demek ki, bekaretini ona verecek kadar da onu çok sevmiş, onda geleceğini görmüş. İnanmış. Burası Türkiye. Burda bir kız geleceğini görmediği bir erkeğe bekaretini kolay kolay vermez. Bir ömür boyu kendi evimde kendi eşimin yanında kendimi "ikinci" gibi hissedeceğimi düşündüm onunla evli olacağım zaman boyunca. Hem gerdek gecesi öyle ya da böyle önemli. İlki o gece, kendi eşiyle yani benimle yaşamasını isterdim... Kabullenemedim. İçime sinmedi. Boyu, boyuma. Suyu suyuma olarak kızdan ayrıldım.
O son görüşmemizi yaparken gözleri dolmuştu. Üsküdar'da bir sahil parkındaydık. Bende baya bir kötü oldum. Üzüldüm. Üzüldü. İçimdeki bu kurtla yaşamaz ve yaşatamazdım. En iyisinin bu olacağını söylediğimde sustu. Pişmandı. Hiçbir şey demedi. O an ona sarılıp üzülme, ben yanındayım, hepsini boşverdim. Artık yeni bir sayfa açıyoruz dememek için kendimi zor tuttum. Muazzam bir ikilem yaşıyordum kendi ruhumda. Şeytanım; o bekaretini alan herif gelsin yanında olsun gözyaşlarını silsin, sana mı kaldı yüzde 100 senin olmayacak kızın derdi-tasası, diyordu. Meleğim ise saçmalama, kız seni seviyor. Senin için gözyaşları döküyor. Daha ne istiyorsun, diyordu...
Hatta şeytanım o kadar ileri gitti ki, aşık olduğum kızdan sırf intikam almak, sırf gururunu kırmak için "eğer beni gerçekten çok seviyorsan, benim metresim ol" demeyi bile düşündü şeytanım :/
Bir yandan kendi içimde savaş verirken öbür yanda sırf kokusunu daha iyi çekebilmek için sigara yakmamıştım. Sevgilim benden bir dal isteyince de yok demiştim. Halbuki var olduğunu biliyordu. Yolda paketi görmüştü. Neden vermediğimi bilmeyecek :/ Ben titiz bir adamım-!- Kötü kokulara tahammülüm yoktur. Ama sevgilimin ter kokusundan bile hazzalıyordum :/
O gün meleğim kazansaydı şimdiler apayrı şeyler yaşıyordum belki neyse.
O günden sonra yani 2014'den beri sevgililik kurumundan uzak kaldım. Soğudum ilişkilerden... Planlamıştım. Artık "piç" erkek olacaktım. "Vur geç". Kendime o modele hazırlıyordum.
Üniversitesi bitti. İş buldum. Cebim para görmeye başladı. Tam istediğim gibi biri olmaya başlamıştım ki o kızdan haber geldi. Ortak bir arkadaşım söyledi ki o da yalnızmış. Benden sonra kimseyle çıkmamış, eskisi gibi şen-şakrak değilmiş :/ Kötü oldum. Ya biz iki sevgiliden ziyade, kafa dengi olan iki sıkıcı dost ne bilim iki farklı vücutta tek ruh gibiydik. Aşk, elde ettikçe azalan bir eğri çizer. Biz aşık değildik. Birbirimizle zaman geçirdikçe daha da bağlanmıştık.
Zaten bu kadar sevmeseydim, bu kadar aidiyet hisdi duymasaydım saçma-sapan bekaret olgusunu da bu kadar önemsemezdim.

Sonra Google'de bu işi araştırmaya başladım. Senin bloğun çıktı karşıma.
Şimdi ne yapabilirim, sayın blogger? Kimseyle de dertleşemiyorum. Yanına gidip affet beni desem affeder. Benim hâlâ içimde verdiğim savaş bitmedi. Gerçi bitmişti. Onu hayatımdan silmiştim ama sevdiğimin benden sonra durgunlaşması, benden sonra sevgili yapmaması hâlâ beni sevdiğini, benim de aslında ona karşı olan hisslerimin hâlâ bitmediği hatırlattı :/
Yol gösterin bana ya :/
Uffffff......

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Yazdıklarını oku, sevgili adsız. Kendi cevaplarını kendin vermişsin.

Başka bir kızla çıktığını hayal et, evliliğe gittiğini düşün. İlk geceyi atlattınız, bakireymiş, tamam, sorun yok. Ya sonrası? Kafana uymayan bir kadınla bir ömür geçireceksin.

Ayrıca, sevdiğin kadının en sağlam bekarete sahip olduğunu duymuşsun, seni yüreğiyle sevmiş ki senden sonra senden başkasına bakmamış.

Benim yanıtım olumlu sevgili adsız ancak bana değil, kendi yüreğine sor sorunu, kendin yanıtla. Başkasının yanıtıyla yola çıkarsan, içine sindiremediğin bir durumla bu ilişkiye başlarsan, yine üzebilirsin onu. Eğer bunu atlatamam diyorsan, ikinizi de üzme, yoluna devam et. Ama seviyorsan, o da seviyorsa, bir zardan daha fazlasıyla birbirinize aitsiniz demektir.

Umarım gönlünce olur.

Adsız dedi ki...

Cevabın için teşekkür ederim.
Ne nalet bir olgu bu anlatamam. Şu an muaazam bir iç ızdırap yaşıyorum. Sanki kalbimin odalarındaki tüm kapılar yüzüme kapatıyor. Keşke hiç böyle bir şey olmasaymış. Düşündüm. Kararımı verdim. Her şey sevgi değil. Sevgiden de önemli olgular var. Ben sevgilime ne kadar sevsem de artık yüzde 100 bağlanamam. Şimdi gidip duygularımla hareket edip barışsam yarın birgün bana ihtiyacı olsa ne bilim hasta olsa ona vefa gösteremem. İçimden gelmez. O orda hasta yatsa ben dışarda kendime başka kadınlara atarım. Aidiyet olmayınca veya zayıf olunca sadakatte olmuyor veya zayıf oluyor işte.

Güya okul bitince direkt evleniyorduk. Hayata karşı beraber göğüs gelecektik. Bu bizi, birbirimize daha da bağlayacaktı. Çocuk konusunda aceleci olmayacaktık. Önce birbirimize iyice adapte olup hayallerimizi gerçekleştirip öylesi çocuk yapacaktık. Boşanmış veya mutsuz bir aile vermeyecektik doğmamış çocuğumuza. Bizim masum çocuğumuz başkasının girip çıktığı yerden mı çıkacak. İğrenç ya o.O 2 tane Motorsiklet alıp yurt turu yapacaktık. Ege, Karadeniz, Doğu anadolu... Önceden bunlar ayakları yere basan hayaller iken şu an bana muazzam uzak hayaller. Nerden nereye.
Sonra erkekler neden piç oluyor. İşte bu gibi olaylar erkeği evlilikten uzaklaştırıp piçleştiriyor.

Beni, bekareti önemsemez sandı galiba. Zaten öyle gibiydim. Ama iş ciddiye binince iş değişiyormuş.
Belki öyle sanmasaydı, diktirme ameliyatı bile olabilirdi :( Bunu ilk dediğinde yüzümün düştüğünü görünce onun yüzünde endişe karışımı durgunluk oluşmuştu. O epizot hâlâ aklımda. İçim kan ağlıyor, aziz blogger. Nasıl bir duygu içindeyim ben bile bilmiyorum.
Onun beni gerçekten sevdiğini de inanmıyorum artık. Ben onun ikincisiymişim. İlki ile neler yaşadı bilmiyorum ama büyük ihtimal ona muazzam derece de aşık olup bağlanmıştı. Sonra elemandan kazığı yedi. Benim gibi frekansı tutan sadık birini bulup bu sebepten ötürü elinden kaçırınca pişmanlık duydu ve ondan durgunlaştı. Sevgimden dolayı affetsem bile artık bağlanamam. O değilde ya taşralı apaçıvari birine vermişse kızlığını. O eleman ile yarın birgün yüz yüze gelsek. Eleman, bana "senin karın benim elimden geçti, gavat" dercesine baksa n'olacak? Ben bunu yapmam ama bunu yapıp egosuna besleyecek milyonlarca hemcinsim var bu memlekette. Al başına belayı o zaman.
Yok yok benim için evlilik olayı başlamadan bitti. Nalet olsun her şeye ve herkese. İlk başta da sana sevgilim. Hadi 40-45'a kadar idare ederiz ama 45'tan sonra hayatım öldürücü şekilde yalnız geçecek, şimdiden hissediyorum. Ne karım ne de çocuğum olacak.
İyi günler.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Allah gönlüne göre vermiş diyelim o zaman. Düşünmen gereken, aşman gereken çok şey var. Buradaki tüm yorumlara bak derim ben, ama bir şey değişmeyecek gibi görünüyor.

İyi günler dilerim.

Adsız dedi ki...

Şu an yorumlara bakamam. Ama sonra müsait olunca bakarım.
Neyi düşünmüyorum, neyi aşamıyorum ki ben? Bayağıdır düşüne düşüne bihal olmuşken.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Şöyle yapalım, bu bloga mail adresini yolla. Yayınlamayacağım. Ama yazdıklarını okuyan ve seninle bu konu hakkında konuşmayı düşünen bir arkadaşım var. Belki içini dökmeye ihtiyacın vardır, sana bu şekilde bir yardım önerebiliriz. Eğer güvenmiyorsan, yedek bir mail adresi de alabilirsin.

Adsız dedi ki...

Ben daha 16 yaşındayım, şu sıralar bu konulara merak sardım, bu konu hakkında çokca yazı okudum, açılan başlıkları inceledim, sözlükler olsun, forumlar olsun. Ben evlenene kadar bakir kalmayı düşünüyor ve eşimin de bakire olmasını istiyordum açıkcası. Okuduklarımdan sonra bunun pek mümkün olamayacağını gördüm.

Kızlık zarını diktirenler var, tabi hepsi pişman(!) üniversitede orada burada sevgilileriyle birlikte oluyorlar, gerçek hayata dönünce başlık açıyorlar çok pişmanım, kandırdı beni, yok ailem var çevre ne der sanki daha önce ailen yoktu yaparken iyiydi, gerçekleri yazmıyolar. Halbuki hepsi isteyerek defalarca yaptı. Tabi istisnalar var. Sonra evleniyorlar.

Bir de 16-17 yaşında yapan kızlar var ki bu kadar da salak olmayı nasıl beceriyorlar çok merak ediyorum.

He bir de diyelim bakir kaldım, aşık olduğum kız bakire değilse ne olacak burada yazılıyor vazgeçmek vs. hiç de kolay değil. İnan hem onu isterken hem de onun canını yakmak istiyorsun.

Adsız dedi ki...

Sevgili admin ne cok ayni durumdan muzdarip varmis meger. Bende cok seviyorum; arada sirada da huzne kapiliyorum. Sevgimden askimdan onunla beraber ayakta olmaya calisiyorum. Bir arkadasa mail adresini yazarsa onunla bir arkadasinizin konusmak istedigini soylemissiniz. Benimlede iletisime gecebilir misiniz? Tabi pozitif seyler duymaya ihtiyacim var. Arkadasiniz nasil bir tecrube ile yaklasacak cok merak ettim dogrusu. Mailim xanax0102@gmail.com. tesekkur ederim

Adsız dedi ki...

başına kötü bir iş gelmiş... ama ne kötü iş gelirse gelmiş... herhangi her kızdan uzak durun... çünkü ne yaparsanız yapın onu iyi edemezsiniz...

Adsız dedi ki...

ilişkinin direği kadındır. kadın isterse ancak bir ilişki olabilir. kadın bir ağaç gibidir. nasıl ki bir ağacın bünyesine ne kadar çok kurt girerse o ağaç zayıflar ve taşıma kapasitesini kaybeder. bir kadın da ne kadar çok ilişki yaşarsa o kadın da ilişkinin yükünü ve ciddiyetini kaldıramaz ve çöker.

Ben 15 yılımı bakire olmayan sevgililerime üzülerek geçirdim. 35 yaşındayım ve 22 yaşında bakire bir nişanlım var. bu yaz sonu da evleniyorum. şöyle arkama baktım da bakire olmayan ve hayatımı uğruna üzüntü ile geçirdiğim 12 kızdan sadece birisi evlenebildi. o da sadece 2 yıl evli kalabildi. onun için başına herhangi ne gelmişse gelsin... başına kötü bir şey gelmiş herhangi bir kıza yaklaşmayın... cinsel açıdan birlikte de olmayın... mümkünse sadece uzak durun... yaşı küçük kızlara yönelin ve onları aynı bir bebek gibi evleneceğiniz güne kadar koruyun kollayın... yaşı büyük kızlardan ise uzak durun...

unutmayın o yaşı büyük kızlar düzgün birileri olsaydı piyasaya düşmeden kapılırlardı zaten...
ingilizcede bir tabir var "it isnt taken, there is a reason"
sağlıcakla kalın ve dediklerime asla kızmayın
memlekette demokrasi var yav

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Bu yorum çok yanlış. Kadının geçirdiği her ilişkiye onun vücudunu kemiren kurtlar olarak bakmanız, ilişkilere dair bakış açınızı yansıtıyor. Yorumu nereden tutsam elimde kalıyor ama yine de konuya dair bir şeyler anlatmayı deneyeceğim.

İlişkiler konusunda bu kadar sorunlu düşüncelere sahip olmanız sizin suçunuz değil ama ortada bir sıkıntı olduğu açık. Bu konuda bir psikologu görmenizi önerirdim ama düşüncelerinizde bir sorun görmediğinizi görüyorum, bu yüzden muhtemelen bu öneriyi reddedeceksiniz. Onun yerine düşüncelerinizde neden sorun olduğunu açıklayacağım:

İlişki denilen şey, bir ağacı kemiren kurtlar gibi değildir. Ancak bazı kadınların yaşadığı ilişkiler böyle. Toplumumuzda yanlış yetiştirilen kadınlar; güce tapan, fiziksel güzelliği ile erkeği elde etmeye çalışan, bundan ötürü elindeki en büyük kozu fiziği olan, kendini geliştirememiş, karaktersiz ve kültürsüz bireylere dönüşüyor. Bu tür bir kadın -bakire olsun ya da olmasın- evlenmeye uygun değildir. Çünkü bekaret bir kadının sadakat potansiyeli hakkında bilgi vermez.

Kendini bilen bir kadın ilişkilerinde mutluluk ve huzur arar, sevgi arar. O zaman ilişkilerinde ağacı kemiren kurtların yarattığı yıpratmayı yaşamaz. Gerekirse sevişir ve bunun hesabını kimseye vermez. Bakire olup olmaması, sevdiği adama daima sadık olacağı gerçeğini değiştirmez.

Aranızda 13 yaş olan bir kadınla evleneceğinizi söylüyorsunuz. Bunun için ilk şartınızın bekareti olduğunu yazmışsınız. Gerçekten mutlu olabileceğinize inanıyor musunuz? Kafanız tamamen uyuşuyor mu? Ya da şöyle sorayım, evlilik sizin için kafanızın çok iyi uyuştuğu bir dostla geçen bir ömür birliktelik yerine sizden küçük ve korunmaya muhtaç bir kızla bir ömür geçirmek midir? Günün birinde o kızdan da uzaklaşıp başka birini hayatınıza almayacağınızı ya da o kızın bunu yapmayacağını nasıl biliyorsunuz?

Size laflarımla erişemeyeceğimin farkındayım. Ama bekaretin sağlam bir evlilik sağlayacağına olan inancınızın yanlış olduğunu düşünüyorum. Mutlu evliliğinizle beni şaşırtabilirsiniz, bu da sevgilinizin de sizinle aynı kafada olduğu anlamına gelir. Bakireliğinin yanında ne istediğini bilen, size her gece aşkla yaklaşacak biri olmasını dilerim.

Ayrıca, kul hakkı diye bir durum da var. Siz bakir değilken, müstakbel gelininizin bakire olmasını talep etmek çok büyük ikiyüzlülük ve bencilliktir bence. Benzerinin size yapıldığını hayal edin, siz ömrünüz boyunca bakir beklemişken, evleneceğiniz kişinin 12 sevgili değiştirdiğini düşünün. Sizi rahatsız etti mi? Etmemeli. Çünkü sevgilinizin geçmişi sizi ilgilendirmemeli. Bakire ya da değil, hiçbir kız arkadaşınızın geçmişi sizi alakadar etmiyor. Sizle bulundukları sürede size sadık kalanlar, evlendikten sonra da bu sadakati korurlar.

Adsız dedi ki...

Sohbetinize giriyorum..
Ne demek, sevgilinizin gecmisi sizi alakadar etmiyor demek? Is basvurusunda bile adamdan gecmisi saglam mi diye sabika kaydi istiyorlarken bir omur beraber gecirecegim kizin gecmisi beni nasil ilgilendirmez, anlamadim.

Evet bakir olmayan erkek hicccc bakire aramasin. O konuda hemfikriz. Ama erkeklerin oyle pompadan pompaya kostugu falan yok ki. Cogu erkek bakir ya da merak edip o 40-50 tl'ye olan hayat kadinlari ile beraber oluyorlar. Onda da 1 kere falan.


16 yasindaki kardesim. Eger sen bakir kalip sevgilinde bakire cikmazsa sen de eziklik hissi yaratabilir. Ya daha gencsin ya. Hayat spontane gelisiyor. Her seyi onceden planlayamazsin. Koyuver gitsin...

Rumuz: iste oyle

Adsız dedi ki...

Ne kan zerresi ne de zar mesele . Önemli olan özel olanı kaybetmek. Ben 22 yaşında bekaretimi kaybettim. Hem de hiç uğruna. Tanıdığım da inandığım bi insandı . Geçmişini ve zaafini bilmiyordum. Kendisi kadınlara sex objesi gözüyle bakan ruhsuzun biriymis.bunu benle yaşadıklarından dolayi söylemiyorum. Ben dahil kaç kızın canını yakmış. Neyse. Ben de ondan yediğim kazıkla artık onun gibi olmaya karar vermiştim.kimseye güvenmiyor ama inanmak istiyordum. Iyi b..k yiyordum.kendi elimde kendi hayatımı mahvettim. 1 seneye yakın bir ilişkim var ve hayatımdaki insan herseyi biliyor. Biliyor fakat geçmiş geçmişte kalmıyor. Sevdiğinizle aranıza hep bir duvar örüyor. Onunda geçmişinde çok iyi şeyler olmamis. Sayısız kadın. Ama ben onun sevgisini gecmisyle ölcmedim ölcememde.ikimizde fazlasıyla acı çekiyoruz ama birbirimizden vazgeçemiyoruz. Bir kadın olarak bu kadar acıyla ve yaşanmışlıklarla nasıl bir anne olacağımı bilmiyorum. Geçmiş önemli karşınızdaki bilmese bile o hep sizin içinizde ve vicdaniniz da. Ben isterdim sevdiğimle şu an sorunsuz mutlu ve huzurlu bir yuva kurayim. Sorunum gecmisim olmamalıydi.ben onunla herseye varım açlığa susuzluga. Onsuz da onu sevmeye. Ondan sonra kimse olamaz hayatımda onun sevgisiyle yaşım kaç olursa olsun yoluma devam ederim hiç bi erkeğe ihtiyacım olmadan. Cinsellik özel olan bişeydir ve sadece özel olanla yasanilan ve heyecan duyulan bir durumdur. Benim için böyle hayatım boyunca hiç özel olamayacak bir durumun içersindeyim. Özel şeyleri özel ve sizi hakeden insanlara saklayın. Ben hem kendimi hem sevdiğimi öldürdüm. Tanımadan, anlamadan ve o bağı hissetmediginiz hiç bir inisanla olmayın. Kadın severse, herkesi ve herseyi silmeyi ve yok satmayı da bilir. Içinde yaşar. Herkese güzel mutlu ve huzurlu yuvalar nasip etsin rabbim .bana da ömür boyu acı. ....

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Sevgili adsız hemcinsim, yorumunu okurken bir erkeğin ağzından yazılmış diye düşündüm biliyor musun? Ya da bir kadının ağzından yazılmışsa daha acı, ataerkilliğin altında bu kadar ezilmiş bir kadın hayal edemedim.

Şimdi gelelim senin yazdıklarına:
*Acı bir tecrübe yaşamışsın, bu da seni yaralamış. Ama karşına çıkacak her erkek öküz olacak diye bir kaide yok.

*Bir kere kendisi her haltı yiyenin karşı tarafta dokunulmamışlık araması mantıksız. Sevgilin dediğin adamın da geçmişi (senin deyiminle) temiz değil. Öyleyse, ne o ne de sen, geçmişi dile getirmemelisiniz. Sen kendine bu kadar vicdan yaparken, karşı tarafın senin çektiğin kadar acı çektiğini düşünmüyorum.

*"Tanımadan, anlamadan ve o bağı hissetmediginiz hiç bir insanla olmayın." demişsin ki çok doğru. Ben "Oh tüm kızlar önüne gelenle yatsın" demiyorum. Sevişmek sevgi işidir, bu özel bir durumdur dediğin gibi. Ve özel olan kişi ile paylaşılır. Özel olan kişiyle paylaştıktan sonra da, ilişki bitse bile pişman olmazsın yaptığından, çünkü bunu yürekten istemişsindir, dimdik yaptığının arkasında durursun.

*Mutlu bir yuva kurmak bir zara bakan şey değildir. Biriyle anlaşıyorsan, kafan uyuyorsa evlenirsin. Geçmiş geçmişte kalır. Zira sen o kişiyi aldatmadın, sadakatsizlik göstermedin. Güveniniz neden yok ki? Erkek arkadaşın "ee sen bakire değilsin, ben sana güvenemem, ben arkama döndüğüm an biri ile yatarsın" şeklinde muamele yapıyorsa sana, o ilişki yürümez. Nitekim bakire olsan dahi, içinde fesatlık ve ahlaksızlık varsa, bakireliğine zarar vermeden de yaparsın yapacağını. Eğer sen kendine güvenemiyorsan, iffetine güvenemiyorsan bunun da karakterle alakası var, bekaretle değil.

*İlişki şu andan sorumludur. Bekaret, önümüze gelenle yatmayalım diye oramıza vurulan bir kilit değil. Ahlaklı kadın sevgilisine daima sadıktır. Evlenip mutlu yuva kurmak da bakire kadınlara layık bir olay değil, iffetli kadınlara layık bir olay.

Üzerinizdeki baskı, utanç, suçluluk duygusu toplumun size koyduğu bir yük. "Kadınlar sadece evlendikten sonra erkekle sevişmeli" ile büyütülmüş bir nesiliz. Sevgi, aşk, sevişmek güzel şeyler. Geçmiş geçmişte kaldı, onu artık değiştiremezsiniz. Geleceğinizi de mahvetmeyin. Hatanızdan ders alın, ancak suçunuzdan büyük ceza kesilmesine izin vermeyin. Kendinize "Ben kadınım, yapmamam lazımdı. Ama o erkek, yapabilir" diyorsanız, kendinizi sorgulayın.

Allah'ın yarattığı ve onun önünde eşit olan iki cinsiz. Birine helal olmayan, diğerine de değil. Ancak o bizi günahlarımızla sevmiş ki bizi günahsız, kusursuz yaratmamış. Sevgiliniz size bu konuda laf söyleme hakkına sahip değil, ezdirmeyin kendinizi. Allah size de mutlu ve huzurlu bir yuva nasip etsin.

Adsız dedi ki...

Asli teşekkür ederim söylediklerin çok doğru. Fakat işte ya tercihleri yanlış yapıyoruz ya da gerçekten on yargı duvarlarindan geçemiyoruz kadınlar olarak. Ya giydiğimizle, ya gecmisimizle yargılanıyoruz.Her insan aynı değil kimi yapılan şeylerden kendine çıkarır önüne bakar kimi ise daha çok mahveder hayatını.Üstelik bu yüzden dolayı bana çok kötü davranıyor ve bi günü bi gününü tutmuyor her cümle benim ne kadar kötü olduğuma geliyor. Yalancı , ihanet edebilecek bi insan gibi görünmek çok zor. Sen onun sevgisi için her şeyi yapmaya hazırken o seni her defasında öldürüyor

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Bu yıpratıcı ilişkiyi sürdürmek de, bitirmek de senin elinde.

Tek bir hayatın var, sana değer vermeyenlerle doldurma ömrünü.

Adsız dedi ki...

Bekaret bu toplum için hala önemli, Aslı. Lütfen "bekaret geride kaldı uff be slk :sss" tripleri ile genç kızların aklını karıştırmayın. Sonra en büyük acıyı onlar çekiyor. En çağdaş erkeğin bile içinde bir şüphe kalıyor bakire olmayan kıza karşı. 10 erkekten anca 1-2'si bu konuyu gerçekten aşmıştır. Onlar da kime denk gelirse artık. Erkeklerin salt çoğunluğu bir ömür beraber olmayı gözü aldığı eşinin ilki olmak ister. Tekrar söylüyorum o zehir düşüncelerinin ile genç kızların aklına girmeyi kesin artık. Sonra onlar acı çekiyor sizler değil!.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Evlilik, hayat arkadaşı olmaktır. Bunu algılayamayan erkek evlenmesin zaten. Zar yüzünden kafasına uyan kızı terk eden erkek, başta kendi kaybeder. Evlilik yolunda, evleneceğiniz kızda aradığınız ilk özellik, zardan ibaret olmasın diyorum ben.

Yıl kaç olmuş, hala aynı muhabbet.

Adsız dedi ki...

Özel olacak ama sen evli misin? Merak ettim.

Aslı "TILSIM" Palabıyık dedi ki...

Evliyim.